GTX 1050 Ti ekran kartı için işlemci önerisi

EnesG34

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ilk kez bir forumda soru soruyorum umarım doğru yapmisimdir. Konuya gelirsek elimde bir PC var ve hangi islemciyi alacağım konusunda kararsizim yardımcı olursanız sevinirim. Bildigim kadariyla anakartim 6. ve 7.nesilleri destekliyor GTX 1050 Ti ve üstü ekran kartlarini besleyebilecek güçlü bir işlemci ariyorum.
Sistemim:
-ASUS H110M-K anakart LGA1151.
-İşlemci(yok)
-Ekran kartı(yok onu da işlemciye uygun darboğaz yapmayacak bir şekilde onerirseniz sevinirim)
-RAM 4 GB (8 GB daha alip 12 GB yapmayi dusunuyorum) bütçe konusunda bir şey diyemicem onerdikleriniz arasında bir seçim yapacağım.
Teşekkürler.

Asıl 7.nesil bir islemciye 800 TL vermek ölü yatırım olur. 1050 Ti ile kullanılacak dahi olsa arada işlemci gücü olarak uçurum kadar fark var. RAM çok pahalı bir şey değil, ileride bir tane daha alıp Dual Channel yapabilir.
Çok pahalı bir şey dediğiniz RAM hiç dr ucuz değil. Baktığınız zaman işlemci konusunda haklısınız ama GTX1050Ti bile tek başına ölü yatırım zaten. İşe birde bu açıdan bakmak lazım. Bence işlemci bütçesinden kısılıp daha iyi bir ekran kartı alınabilir. Sonuç olarak işlemci ne kadar güçlü olursa önü o kadar açık olur ama bir kere alınacaksa ve pek para yatıralamayacaksa bence daha güçlü bir kart ve eski nesil işlemci daha mantıklı.

Çok pahalı bir şey dediğiniz RAM hiç dr ucuz değil. Baktığınız zaman işlemci konusunda haklısınız ama GTX1050Ti bile tek başına ölü yatırım zaten. İşe birde bu açıdan bakmak lazım. Bence işlemci bütçesinden kısılıp daha iyi bir ekran kartı alınabilir. Sonuç olarak işlemci ne kadar güçlü olursa önü o kadar açık olur ama bir kere alınacaksa ve pek para yatıralamayacaksa bence daha güçlü bir kart ve eski nesil işlemci daha mantıklı.
İleride sistemi gelistirmeyi dusunuyorum tabiki

Tamamda bana 850 TL'yi 4C-4T bir işlemci olan İ5-7400'e vermenin mantığını açıklar mısın? Alacak arkadaşın bu işlemciye takacağı en yüksek ekran kartı RX 580 olacak ki o da yine işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapacak.

Geri
Yukarı