Çözüldü GTX 1050 Ti Ekranın taşması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Loremm

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, çözünürlük ayarımı 1920x1080 yaptığım zaman sağ, sol, yukarı ve aşağısı ekranın dışına kaçıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Over scan yaptığım zaman düzeliyor fakat HD özelliği kayboluyor, ayrıca ekran kartım GTX 1050 Ti, işlemcim ise AMD Ryzen 3 1300X. Onlarla alakalı mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamam ekranımın doğal ayarı 1360x768 miş benim ekran olarak TV kullanıyorum Arçelik TV 1360x768 yapınca sorun düzeldi.
Büyük ihtimalle otomatik ayar yapan tuş vardır monitöründe yoksa biraz kurcala.

Monitörün üzerinde Auto ibareli bir buton olur. Onunla ekran optimizasyonu yapabilirsiniz. Benim monitörümde çok eski olduğu için günde 20-25 defa bu butonu kullandığım oluyor.

Selamlar, çözünürlük ayarımı 1920x1080 yaptığım zaman sağ, sol, yukarı ve aşağısı ekranın dışına kaçıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Over scan yaptığım zaman düzeliyor fakat HD özelliği kayboluyor, ayrıca ekran kartım GTX 1050 Ti, işlemcim ise AMD Ryzen 3 1300X. Onlarla alakalı mı bilmiyorum.

NVIDIA denetim masasından tam ekran yap. HZ oranın yüksekse 75 gibi 60 düşür 60 ise 75 dene.

Tamam ekranımın doğal ayarı 1360x768 miş benim ekran olarak TV kullanıyorum Arçelik TV 1360x768 yapınca sorun düzeldi.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı