GTX 1050 Ti için işlemci ve anakart önerisi

• Konuyu başlatan Kuri
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 6B

Kuri

Hectopat
Daha fazla  
Eski sistemimde GTX 1050Ti'da darboğaz sorunu olduğu için yeni anakart ve işlemci arıyorum. Diğer bileşenler şu şekilde

RAM
G.Skıll 8GB RipjawsX DDR3 1600Mhz CL9

PSU
XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 600W GÜÇ KAYNAĞI

HDD
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 5400Rpm 64MB Cache Harddisk

Kasa
ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Ayrica başlikta belirttiğim üzere GTX 1050 Ti aldim şundan
MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT LP 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı

Bu parçalarla uyumlu, darboğaz yapmayacak, fiyati en uygun işlemci ve işlemciye uygun anakart seçeneklerim nelerdir? Site site gezdim ama işin içinden çıkamadım bir türlü, benzer konular vardi ama RAM'in DDR3 olması nedeniyle pek yararlı bilgiler bulamadım. Yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
dostum niye o ekran kartını aldın 10 TL daha verip Asus alsaydın.

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 Ti neden Low Profile aldın? Elinde DDR3 RAM olan birine DDR4 sistem önermek mantıklı değil. 4. nesil Intel işlemcilerine bakabilirsin. I5-7 modellerine bakabilirsin. Anakart olarakta bütçene göre H81 ve ya daha üst model 1150 soket modellerine bak. Bütçe varsa elindeki RAM'leri satıp DDR4 sisteme geçiş de gayet mantıklıdır, daha ileriye dönük olur.

Son düzenleme:
Merhaba.Öncelikle DDR3 ramini satıp DDR4 sisteme geçmeni tavsiye ederim.
G4560'lı bir sistem ekran kartın için daha iyi olacaktır.Ama konunun içeriğine uygun olması için alman gereken parçaları link olarak bırakıyorum.
Intel Core i5 4460 3.2GHz 6MB Cache LGA 1150 İşlemci - İşlemci - Bilgisayar Bileşenleri
Asus H81M-D R2.0 Intel H81 1600MHz DDR3 mATX Anakart - Anakart - Bilgisayar Bileşenleri
Dediğim gibi kesinlikle DDR4 sisteme geçmelisin bu şekilde de anakart ve işlemciye bin lira vermiş oluyorsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı