GTX 1050 Ti için sistem toplama

Hayır, platformun uzun ömürlü olmasından dolayı diyorum! AMD 2021 yılına kadar ''AM4 platformu kullanılacak'' dedi.

Hocalarımızın da fikrini aldığımıza göre önerdiğim parçalar onaylandı diye düşünüyorum.

Öyleyse gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

@Frosa Hocam bilirsiniz eskiden 10-20 kişi etiketliyordum fakat insanları rahatsız ettiğimi düşündüğümden kişi sayısını olabildiğince azaltıp @Nazım Paşa, @JohnMacTavish ve @ShadYaqz hocalarıma eziyet etmeyi uygun gördüm :p

Yani sizi etiketlememe sebebim tamamen rahatsızlık vermemek içindir :kahve:

Hocalarımızın da fikrini aldığımıza göre önerdiğim parçalar onaylandı diye düşünüyorum.

Öyleyse gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

@Frosa Hocam bilirsiniz eskiden 10-20 kişi etiketliyordum fakat insanları rahatsız ettiğimi düşündüğümden kişi sayısını olabildiğince azaltıp @Nazım Paşa, @JohnMacTavish ve @ShadYaqz hocalarıma eziyet etmeyi uygun gördüm :p

Yani sizi etiketlememe sebebim tamamen rahatsızlık vermemek içindir :kahve:
Teşekkür ederim, ince düşünmüşsünüz. Ben, ''Aramızda tartışma da geçmedi, acaba darıldı mı?'' gibisinden yazmıştım. :) Neyse ki öyle bir olay yokmuş rahatladım. İnce davranışınız için teşekkür ederim. Yardım edilecek konulardan rahatsız olmam, daha doğrusu Sosyal'deki hiçbir şeyden rahatsız olmam. :) Sıkıntı olmaz benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
6600k kötü bir işlemci mi ? Oyun testlerine baktım iyi görünüyordu...
6600k kötü demedim daha güncel parçalar alabilirsiniz bu bütçeyle demek istedim. Teknoloji yenilerken her zaman en son çıkanlara yönelin 2-3 sene önceki teknolojilere değil. Kaldı ki bütçenizle neyi hedeflediğinizde önemli. Bunu da belirtirseniz önerilen parçalar bütçenizden artım bile sağlayabilir.

@Neko, @Frosa size bir tavsiye vereyim. Böyleleriyle uğraşmayın. Intel 2 FPS fazla veriyor o zaman eski nesil de olsa Intel almalıyım, anakartın FPS'e etkisi yok onu en düşüğünü almalıyım kafasındaki insanlar bunlar. Fikirlerini değiştirmek de çok zor. Boşuna yıpratmayın klavyelerinizi.

6600k kötü demedim daha güncel parçalar alabilirsiniz bu bütçeyle demek istedim. Teknoloji yenilerken her zaman en son çıkanlara yönelin 2-3 sene önceki teknolojilere değil. Kaldı ki bütçenizle neyi hedeflediğinizde önemli. Bunu da belirtirseniz önerilen parçalar bütçenizden artım bile sağlayabilir.
Önerir misiniz peki ?

@Neko, @Frosa size bir tavsiye vereyim. Böyleleriyle uğraşmayın. Intel 2 FPS fazla veriyor o zaman eski nesil de olsa Intel almalıyım, anakartın FPS'e etkisi yok onu en düşüğünü almalıyım kafasındaki insanlar bunlar. Fikirlerini değiştirmek de çok zor. Boşuna yıpratmayın klavyelerinizi.
Neyin tribindesiniz anlamadım :)

Selamlar. Elimde GTX 1050 Ti 4 GB mevcut. AMD FX 6300 ile darboğaz yapıyordu ben de değiştirmeye karar verdim. Hatta RAM falan DDR3 ve 8 GB 800 MHZ. Ben de şunları almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Mevcut PSU: 500W
Ekran Kartı: GTX 1050 Ti 4 GB ( Elimde var yeni aldım. Başka ekran kartı al yazmayın.)

İşlemci: i5 6600k 3.5 - 3.9 GHZ 6M ( 995 TL )
RAM: Kingston 16GB (2x8GB) HyperX DDR4 2133MHz ( 574 TL)
Anakart: GIGABYTE H110M GAMING 3 Intel 1151 DDR4 2133Mhz VGA&HDMI Anakart (304 ₺)

Bütçem: 1800 TL aşmasa iyi olur. Aşarsa da 100-150 lira falan olabilir.
Dostum işlemcin çok saçma olur tavsiye etmem ekran kartını aşmış ayrıca OC için k serisi bir ekran kartı sana Ryzen 3 yada Ryzen 5 serisinin alt işlemcileri fazlasıyla yeterli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı