GTX 1050 Ti Laptopta 2. monitör kasıyor

benanday

Femtopat
Daha fazla  
GTX 1050.
16 GB RAM.
i5 9300H işlemci.

Yukarıdaki özelliklere sahip bir laptop kullanıyorum. 15 Aralıkta Amazon satıcılı olmak üzere sitesinden Samsung Odyssey G4 25 model monitör aldım. Monitörün 1080p ve 240Hz'e kadar yenileme hızı var. Bilgisayarım 240Hz kaldırmasa bile seneye yeni bilgisayar alacağım için 240Hz kullanırım diye bu monitörü almıştım. Ancak monitörü 120Hz'e çekmeme rağmen oyunlarda (Valorant, LoL, Rocket League) kasmalar oluyor.
Valorant'ta dümdüz yolda giderken sanki pingim varmış gibi geriye atıyor. (internetimde sorun yok.)
LoL'de her tıklamamda oynanmayacak düzeyde kasma meydana geliyor.
Rocket'de bunların en azını yaşıyorum ara ara nadir Nitro'yu kullanırken hafif kasmalar oluyor ama oynanmayacak düzeyde değil.
Bu 3 oyunda da grafik değerlerini ortaya da çeksem en düşüğe de çeksem hiçbir şekilde aldığım sorunlarda değişiklik meydana gelmedi.
Laptopta DisplayPort olmadığı için kutudan çıkan HDMI kablo ile bilgisayarıma bağladım ve bu yüzden G-Sync'ı aktif edemiyorum acaba sorun bundan mı kaynaklı diye düşünmeden edemedim. 1-2 kere de Valorant açılış kısmında attı. Tam olarak bunların sebebini çözemedim yardımcı olur musunuz?

Geri
Yukarı