GTX 1050 Ti Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak gözükmesi

Nadir2B

Hectopat
Daha fazla  
Kısa zaman önce yeni bir bilgisayar topladım.
  • Gigabyte G1 Gaming GTX1050TI
  • ASUS Prime B350M-A
  • Kingston HyperX 8GB DDR4 2133MHz
  • AMD Ryzen 3 1200
Sistemin genel özellikleri bu tanıdığım birisine bilgisayarı kablolattım ve Windows 10 Pro işletim sistemi kurdu. Pek bilgim yok fakat ekran kartımın fanları ilk başta calışıp 10-15 dakika boyunca hiç çalışmıyor. Karta dokunduğum zaman çok ısınmış halde ve aynı zamanda Nvdia driver kuramıyorum. İçinden cıkan CD'yi de denedim internetten indirmeyi de denedim. İkisinde de uyumlu donanım bulunamadı veya uyumlu işletim sistemi gibi bir sorun alıyorum. Aynı şekilde Gigabyte'ın XTREME Gaming adlı programında da ekran kartımı görmüyor. Ne yapmam gerek daha yeni aldım ve çalışmaması moralimi bozuyor. Ayrıca aygıt yöneticisinde microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor. Bu normal mi yani ekran kartımı görmüyor mu? Kartın fanları belli bir sıcaklığa ulaştığında mı çalışıyor? Bu sıcaklığı nereden ölçebilirim? Riske girmek istemiyorum. Bilgisayarı biraz çalıştırıp kapatıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı