GTX 1050 Ti MSI Afterburner fan hızı kaçta olmalı?

batuhan3707

Hectopat
Şu an otomatikte kullanıyorum. Oyun oynarken bazen 1 saniyeliğine 60'lara çıkarıp aniden 47'ye falan indirdiği oluyor. Sizce otomatikte kalmalı mı yoksa kendim ayarlamalı mıyım? Rainbow'da GPU sıcaklığı 60 derecede oluyor. Sistemim: i7 7700, 16x1 GB RAM, GTX 1050 Ti, Asus h270f anakart. Bir de MSİ Afterburner'da CPU sıcaklığına nasıl bakabilirim, bilen biri var mı?

1050Ti aşırı ısınan bir kart değil zaten bende aynı kartı kullanıyorum ve ısı 60 derece üstüne çıktığında 6-7 derece soğutarak ısıyı düşürüyor. Fanlar duruyor ve tekrar ısı yavaş yavaş artıyor ve tekrar tekrar aynı durum. Fanları sürekli çalıştırmanı hiç tavsiye etmiyorum. Fan ömründen yemene gerek yok. Eğer takıntılı değilsen ayarlara dokunmadan kullanman en mantıklısı.

Cevabın için ve özellikle zahmet edip görsel paylaştığın için teşekkür ederim.

Bilgisayarı yeni başlattığımda Fan hızı ayarları eski otomatik ayarlarına geri dönecek sanırım.
Programı açmam şart mı veya programı sildiğim de bile ayarladğım manuel ayarlarda kalmasını nasıl sağlarım.
Görev yöneticisinden otomatik olarak açılsın diye ayarladım zaten programı. Bilgisayarı açınca altta açık duruyor.

Ben %60-70'te kullanıyorum. Daha çok performans alıyorum tavsiye ederim.

Aldığınız performans farkını örnekler ile açıklayabilir misiniz lütfen.

Örn;

Otomatik Mod' da GTA 5' i ortalama şu kadar ''FPS DEĞERİ'' FPS ile oynuyorum.
Uygulamış olduğum ayarlarda şu kadar ''FPS DEĞERİ'' FPS ile oynuyorum.

Farklı bir oyunda olabilir.

Aldığınız performans farkını örnekler ile açıklayabilir misiniz lütfen.

Örn;

Otomatik Mod' da GTA 5' i ortalama şu kadar ''FPS DEĞERİ'' FPS ile oynuyorum.
Uygulamış olduğum ayarlarda şu kadar ''FPS DEĞERİ'' FPS ile oynuyorum.

Farklı bir oyunda olabilir.
En çok oynadığım oyunu söyledin :D.
Birazcık overclock yapıp fanları arttırdım. GTA 5'te default olarak Franklin'in evinde 60-65 FPS alıyorken bunları yaptıktan sonra 79-81 FPS alıyorum. Online'da 30-37 FPS aldığım yerde 55 bazen 60'a kadar çıkıyor FPS. 1890-1911MHz arası boostluyor ekran kartı kendini. Madem kartı aldık neden %70-80'ini kullanmayalım? Kesinlikle tavsiyemdir.

Kendim yaptığım ayarları söyleyeyim.

%40 fan 50 derece.
%70 fan 60 derece.
%100 fan 70 derece.

Bu ayarları yaptım sadece 3 tane;)

Bende Asus GPU Tweak 2 programıyla yaptım. Benim kartım Asus ama sonuçta seriler aynı. Pek bir fark yoktur.

En çok oynadığım oyunu söyledin :D.
Birazcık overclock yapıp fanları arttırdım. GTA 5'te default olarak Franklin'in evinde 60-65 FPS alıyorken bunları yaptıktan sonra 79-81 FPS alıyorum. Online'da 30-37 FPS aldığım yerde 55 bazen 60'a kadar çıkıyor FPS. 1890-1911MHz arası boostluyor ekran kartı kendini. Madem kartı aldık neden %70-80'ini kullanmayalım? Kesinlikle tavsiyemdir.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Bende bu işlemi deneyip size geri bildirimde bulunacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı