GTX 1050 Ti O.C sonrası yanıt vermiyor hatası

Feick

Kilopat
Daha fazla  
Techopat'ın bu videosundaki ayarları yaptım. Furmark testine soktuğumda furmark yanıt vermiyor, sonra görüntü gidip geliyor ve sağ alttan bu şekilde bildirim geliyor. Fabrika ayarlarında bir sorun yok ama O.C yapmak istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep diyprum furmark gibi saçma testlerle kartın anasını ağlatmaya gerek yok. Aklı başında kimsede kartına bu testi yapmaz. Yaptırmaz. Bu tür testlerin bolca kart yaktığını bilmeyen yok sanırım.

O.C yapıp herhangi bir oyuna girincede yanıt vermiyor yapıp aynı hatayı alıyorum.
Öncelikle ddu ile komple bi temizleyin. Akabinde sondan bir yahut 2 önceki driveri kurun. Stok değerlerle girmeyi deneyin. Oc yaparken ufak ufak yükseltin. Gpuz ile kartın asic kalitesine bakıp onuda söylerseniz oc fazlamı geliyor onuda anlayabiliriz. Ama mümkünse kartınızı bu testlere tabi tutmayın.
Mesela tdp düşürün biraz. Sonra ufak ufak oc yükseltin. Kart yüke bindiğinde aşırı ısınıyor olabilir. İçinde toz vs varsa yahut termal kuruşumuşsa ihtimal odurki ısınması daha çabuk olacaktır.

+100 çekirdek hızı +550 bellek hızında 0 voltage fan 75 de 30 dk lık stres testinde bir sıkıntı olmadı maksimum 55 derece oldu ama çekirdek hızını +120 ve üstü yapınca çöküyor oyundada furmarkta da.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı