GTX 1050 Ti sistem açılmıyor

Berkay Mutlu

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, dün bütün gün boyunca sorunsuz olarak kullanıp kapatarak uyuduğum bilgisayar sabah açmaya kalktığımda 1-2sn ışıkları yandı ancak kapandı ve bir daha açılmadı. Sorunun ne olduğunu anlamaya çalışırken güç kablosunu çıkardım ve bir kısmı yanmıştı(erimiş). Bende PSU'nun sorunlu olduğu düşüncesi ile(bu yaktığı 2.ci kablo)vatan bilgisayara gidip yeni bir PSU aldım. Ancak PSU montajından sonra bilgisayar sorunsuz açılmasına rağmen görüntü hiç bir şekilde gelmedi. Denediğim çözümler ise ,RAM çubuklarını teker teker çıkartarak ikisini de tek bir şekilde denedim yardımı olmadı. Ekran kartını başka bir PC'de denedim sorunsuz çalışıyor sorun onda değil(evde aynı bilgisayardan bir tane daha var).CMOS pilini çıkartıp 5 dakika sonra yeniden takmayı denedim ancak hiçbiri sorunuma çözüm olmadı. Acaba eski PSU'm sabahleyin bilgisayarımın başka bir parçasını beraberinde mi götürdü? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler(monitör veya HDMI kablosunu da denedik bir sorun yok halen görüntü alamıyoruz).

i5 3470
Bilgisayar izoly olduğu için ne olduğu belirsiz ITX bir anakart.
16GB DDR3
1TB harddisk ancak anakart sorunlu olduğu için çalışmıyor maalesef.
256GB SSD çok şükür çalışıyor.
Palit 1050Tİ çok şükür bu da sorunsuz.
Eski PSU izoly'nin 460W olduğu iddia edilen güç kaynağı idi.
Yeni PSU ise Everest'in 400W bir güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten Izoly PSU'nun yerine Everest mi aldınız? Neyse...
Neredeyse tüm parçaları denemişsiniz, aklıma bir tek anakart veya RAM'lerde sorun olabileceği geldi. Bir ihtimal işlemcide de sorun olabilir ama pek sanmıyorum.
@FurkannC kızgın atmanızın bir sebebi var mı? Var ise benimle paylaşırsanız hatamı öğrenebilirim :).

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Herkese merhabalar, dün bütün gün boyunca sorunsuz olarak kullanıp kapatarak uyuduğum bilgisayar sabah açmaya kalktığımda 1-2sn ışıkları yandı ancak kapandı ve bir daha açılmadı. Sorunun ne olduğunu anlamaya çalışırken güç kablosunu çıkardım ve bir kısmı yanmıştı(erimiş). Bende PSU'nun sorunlu olduğu düşüncesi ile(bu yaktığı 2.ci kablo)Vatan Bilgisayar'a gidip yeni bir PSU aldım. Ancak PSU montajından sonra bilgisayar sorunsuz açılmasına rağmen görüntü hiçbir şekilde gelmedi. Denediğim çözümler ise, RAM çubuklarını teker teker çıkartarak ikisini de tek bir şekilde denedim yardımı olmadı. Ekran kartını başka bir PC'de denedim sorunsuz çalışıyor sorun onda değil(evde aynı bilgisayardan bir tane daha var).CMOS pilini çıkartıp 5 dakika sonra yeniden takmayı denedim ancak hiçbiri sorunuma çözüm olmadı. Acaba eski PSU'm sabahleyin bilgisayarımın başka bir parçasını beraberinde mi götürdü? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler(monitör veya HDMI kablosunu da denedik bir sorun yok halen görüntü alamıyoruz).

i5 3470.
Bilgisayar Izoly olduğu için ne olduğu belirsiz ITX bir anakart.
16 GB DDR3.
1TB hard disk ancak anakart sorunlu olduğu için çalışmıyor maalesef.
256 GB SSD çok şükür çalışıyor.
Palit 1050 Ti çok şükür bu da sorunsuz.
Eski PSU Izoly'nin 460W olduğu iddia edilen güç kaynağı idi.
Yeni PSU ise Everest'in 400W bir güç kaynağı.

Neden Izoly aldınız demeyeceğim. Büyük iktimalle sorun anakarttadır diye düşünüyorum. Olmadı RAM'ler ve belki işlemci de Izoly PSU'yu bırakıp Everest almanda garip. En mantıklısı Izoly sistemi iade et onun yerine git APU en azından sistem açılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı