GTX 1050 Ti sistem mavi ekran hataları

sedatklsz

Femtopat
Daha fazla  
Uzun süredir mavi ekran hatası alıyorum araştırdığımda bir sürü sebebinin olduğunu öğrendim. İşin içinden çıkamadım maalesef :) Minidump ile geçen sene Haziran'da test ettiğim Memtest sonuçlarını da ekledim.

Win 10.
Intel i3 6098p 3.6 GHz.
NVIDIA GTX 1050 Ti Zotac.
Corsair 8 GB DDR4 2133 MHz CL15.
Gigabyte H110M GAMING3.
Patriot 480 GB SSD.
WD 1 TB HDD.

RAM'i diğer slota aldığımda PC açılıp kapanıyor aslında ekran gelmeden kapanıyor ve sürekli tekrar ediyor.

Son olarak şu hatayı da almıştım 1 hafta önce "the file is possibly corrupt the file header checksum does not match the computed checksum" disk kaynaklı olabilir mi?

Minidump: minidump dosyaları
Memtest:

IMG-20210211-WA0003.jpg

IMG-20210211-WA0002.jpg

IMG-20210211-WA0001.jpg

IMG-20210211-WA0001.jpg

Hocam çok anlamıyorum maalesef o yüzden.
Biosu güncelledim Qflashtan kontrol ettim version f1'di f25 oldu.

Ağ sürücülerinizi güncelleyin derken doğru mu yaptım bilmiyorum ama aygıt yöneticisi/ağ bağdaştırıcıları kısmından hepsini güncelledim tek tek, sadece biri güncellendi diğerleri için son sürüm yüklü dedi. güncellerken iki defa mavi ekran aldım. Aşağıya resmini bırakıyorum.

İntel sürücü bulucuyu kaldırdım, herhangi bir faydası yok mu merak ettim.

5-6 ay önce ssd yoktu ssd aldım.

bu arada teşekkür ederim yardımınız için şimdiden

Ekran görüntüsü 2021-02-11 182807.png

5-6 ay önce ssd yoktu ssd aldım.
İlk yazdığınız hatalardan biri bundan da kaynaklanabilr ancak BIOS filan çoğu şey eksik olduğundan net değildi. Yeni aldığınız dosyalara göre hareket edeceğiz. Yeni dosyaları paylaşın bakalım. Ağ sürücüsünü o şekilde güncellemeyeceksiniz sitesinden güncelleyecektiniz. Bilmiyorsanız İmzamdan Aida64 sonucunu da paylaşırsınız.

Geri
Yukarı