GTX 1050 Ti sistem mavi ekran veriyor

ozan3981

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
1050 Ti
İşlemci
i5 7500
1050 Ti ekran kartı.
i5 7500 CPU işlemci ve 8 GB RAM RAM var oyunlardayken hiç mavi ekran vermiyor ama durduk yere. Google'dayken mavi ekran verip kapanıyor minidump olayını yapmaya çalıştım ama dosyaları açmadı maalesef. Hatanın çözümü nedir görev yöneticisinde bellek kullanımı %65'lere çıkıyor acaba RAM'lerde mi sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyanızı paylaşırsanız yardımcı olabiliriz. Gerekli rehber aşağıda mevcuttur.

Umarım bağlantı oluyordur direkt olarak dosyaları atmaya çalıştığımda hata ile karşılaştım. Birkaç bilgi daha verecek olurcam CPU kullanımım ve bellek kullanımım normalden çok daha fazla Task Manager'dan kontrol ettiğimde bunu gözlemliyorum.

Eğer dosyalar açılmıyorsa genel olarak hepsini incelediğimde IMAGE_NAME: nvlddmkm.sys olduğunu görmekteyim. Hatanın ne olduğunu ve sebebini yazarsanız çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyanız herkese açık bir biçimde paylaşılmamış ama bahsettiğiniz şeyin neden olabileceğini belirteyim. Öncelikle DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve internetten en güncel sürücünüzü indirip kurun. Sorun düzelirse ya da düzelmezse belirtirseniz sevinirim. Gerekli DDU kullanım rehberi aşağıda yer almaktadır.

kusura bakmayın bağlantıyı tekrardan herkese açık olarak ayarladım tekrar bir kontrol eder misiniz? ayrıca nvidia programından ekran kartımın en güncel sürümde olduğunu belirtmek isterim, olay sanırım işlemci ve bellek kullanımının %100'e kadar ulaşmasından kaynaklanmakta.

Geri
Yukarı