GTX 1050 Ti sistem oyunlarda düşük FPS sorunu

TechnoWar

Hectopat
Öncelikle herkese iyi forumlar.

Konuyu açmadan önce forumda iyice araştırma yaptım ve gördüm ki durum sandığımdan daha vahim :) 1 aylık yeni bir sistemim var parçalar: 1

050 Ti,
Ryzen 1500,
8 GB 3000 MHZ RAM,
B350 Anakart ve 7 Fan(4 dahili 3 harici) işletim sistemi orijinal Win10 (1803) sistem Vatan Bilgisayar'dan toplandı.

Sorunum şurada başlıyor, League of Legends'de maks 70 FPS görüyorum oyun ortalarında sabit 60 iniyor bu düşmeyi forumda ararken fark ettim ki benden daha düşük sistemler bu ekran kartıyla +110 FPS üstünde geziyor ve çoğu bundan şikayetçi :)

Bilgisayar donanım ve yazılım konusuna fazla hakim değilim, bu yüzden size danışmak istedim sistem toplandıktan sonra tüm parçaların güncellemelerini kendi sitelerinden yaptım, en önemlisi ekran kartının Nvidia Expensive uygulamasında ekran kartınız güncel yazıyor, ısınma olduğunu düşünmüyorum 7 fan varken yeni açılan PC'de ne derece ısınma olabilir bu kadar fark yaratacak?

Yardım edecek arkadaşlardan ricam konuya çok hakim olmadım için benden istediğiniz şeyleri detaylı yazarsanız bu akşam hepsini yapıp eklerim tekrar konuya, şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
BF1, GTA 5 gibi oyunlara sahip misiniz? Test etmek için LOL uygun bir oyun değil. Mümkünse bu oyunlardan MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atın. Kullandığınız ayarları ve çözünürlüğü belirtin.

OSD ayarlamak için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdir hocam akşam test edip eklemeyi yaparim teşekkürler.
Bu arada ufak bir düzeltme işlemci 1500 değil 1500x olucak ve önceden rahatca sikinti yaşamadan oynadigim oyunlari ekliyeyim ancak bu oyunlarda hiç fps ölçmek aklima gelmedi nasilsa oynuyorum diye :)

gta5 full grafik
farcry 5 medium
fallout 4 full grafik
CS:GO'da test için iyi bir oyun değil. Peki bu her oyunda mı oluyor? Oyun içi GPU kullanımını görmemiz lazım. Neyse, LOL için değerleri atın.
Eki Görüntüle 304537

Durum budur hocam bu arada oyunda FPS sabitleme var onu söyleyecek olan olabilir özellikle kontrol ettim limitsizde seçili.

Adsız1.jpg
Adsız2.jpg
Ekran Alıntısı.JPG

@Jira hocam ekledim gorselleri

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı