GTX 1050 Ti sistemde PUBG kasıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar bu sorun çok yazıldı, çok vaktinizi almayım.
Sistemim;
GTX 1050 Ti.
Ryzen 5 3600.
8 GB 2400 MHz RAM.
B350M PRO-VD Plus.
(Oyun HDD'ye kurulu)

+8 GB RAM almam gerektiğini biliyorum.
Sadece kaç MHz RAM almam daha iyi olur sizce sistemi güçlendirenbilirim, 16 GB kaç MHz alayım sizce?

Sistemim;
GTX 1050 Ti.
Ryzen 5 3600.
8 GB 2400 MHz RAM.
B350M PRO-VD Plus.
(Oyun HDD'ye kurulu)

Sadece kaç MHz RAM almam daha iyi olur sizce sistemi güçlendirenbilirim, 16 GB kaç MHz alayım sizce?

Anakartın 3200 MHz'ye kadar destekliyor. Çift kanal 8 GB yaparsan güzel olabilir.

Kasıyor derken neyi kastediyorsunuz. Bazıları için 60 fps bile kasıyor gelebilir. 1050 Ti ile yüksek performans bekleyemezsin. Düşük ayarlarda 50-60 fps arası değişmekte. Zaman zaman 40'lara düşebilir.
Bunun dışında AMD işlemciler için 3000 Mhz üstü ram kullanabilirsin. Dual channel olmasına dikkat et ve oyunun hdd veya ssd'de kurulu olması oyunun grafik performansını etkilemez. Sadece oyun açılması ve kaplamaların geç yüklenmesi gerçekleşebilir.

Elindeki RAM'i satacaksan yerine 2x8 3200 Mhz tercih edilebilir. Satıp yenisini alacak ekstra bütçe yoksa aynı RAM'den bir tane daha tercih edebilirsin. Yüksek frekans ve çift kanal RAM en iyi performanslı seçenek, özellikle de işlemci AMD ise.

Sistemim;
GTX 1050 Ti.
Ryzen 5 3600.
8 GB 2400 MHz RAM.
B350M PRO-VD Plus.
(Oyun HDD'ye kurulu)

PUBG de bu ayar var mı bilmiyorum ama ekran ayarlarından oyunun tam ekran olduğundan emin ol. Eğer pencereli tam ekran ise kasma yapabilir.

8 GB RAM o oyun için hiçbir şekilde yeterli değil. Oyun 9-10 GB'larda RAM kullanıyor, 8 GB ile takılma veya düşük FPS sorunları kaçınılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı