GTX 1050 Ti ve i5 4460 FiveM RP'de FPS düşüyor

yigitarda24

Centipat
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. Sistemim aşağıdadır;

- CPU: Intel Core i5-4460
- GPU: NVIDIA GTX 1050-TI
- HDD: WD Blue 1TB
- RAM: Kingston HyperX DDR3 1600 C10 1x8GB
- Mbd: ASUS H81-gamer.

Bu sisteme bir tane daha 8 GB RAM alırsam FiveM drop sorunum gider mi acaba?
(Sistemi yenile daha iyi falan yazmayın lütfen sadece 8 GB RAM daha alırsam drop sorunum geçer mi diye soruyorum çünkü 8 GB RAM varken bile o kadar fazla drop yemiyorum)

- CPU: Intel Core i5-4460.
- GPU: NVIDIA GTX 1050-TI.
- HDD: WD Blue 1TB.
- RAM: Kingston HyperX DDR3 1600 C10 1x8GB.

(Sistemi yenile daha iyi falan yazmayın lütfen sadece 8 GB RAM daha alırsam drop sorunum geçer mi diye soruyorum çünkü 8 GB RAM varken bile o kadar fazla drop yemiyorum)

FPS yüksek iken drop yiyorsanız RAM yükseltmesi bu soruna çözüm olabilir.

- CPU: Intel Core i5-4460.
- GPU: NVIDIA GTX 1050-TI.
- HDD: WD Blue 1TB.
- RAM: Kingston HyperX DDR3 1600 C10 1x8GB.

Hoca FiveM çok fazla oyunculu bir suncularda oynadığınız için çok normal 1 tane daha 8 GB tabii ki 10 FPS far eder ama işlemci termal macununu yenileyin Windows 10 64 Bit temiz kurulumu yapın böyle 20 FPS bile artabilir ve unlostun son FPS arttırma videosundaki şeyleri yapın böylece bayağı bir FPS artacaktır ve drop girmeyecektir iyi forumlar.

Hoca FiveM çok fazla oyunculu bir suncularda oynadığınız için çok normal 1 tane daha 8 GB tabii ki 10 FPS far eder ama işlemci termal macununu yenileyin Windows 10 64 Bit temiz kurulumu yapın böyle 20 FPS bile artabilir ve unlostun son FPS arttırma videosundaki şeyleri yapın böylece bayağı bir FPS artacaktır ve drop girmeyecektir iyi forumlar.
64 kişilik sunucularda oynuyordum önceden az drop yiyordum 128 kişiliklere geçtim fps drop artmaya başladı fps de sıkıntı yok 60 70 iken bir anda 10a 20 ye düşüyor ve oyunum sürekli takılıyor
Bu arada donanım yüzdelik kullanımlarını yazayım;
RAM %90 üstü
İşlemci %50-80 arası
Ekran kartından ötürü sorun yok

64 kişilik sunucularda oynuyordum önceden az drop yiyordum 128 kişiliklere geçtim fps drop artmaya başladı fps de sıkıntı yok 60 70 iken bir anda 10a 20 ye düşüyor ve oyunum sürekli takılıyor
Bu arada donanım yüzdelik kullanımlarını yazayım;
RAM %90 üstü
İşlemci %50-80 arası
Ekran kartından ötürü sorun yok

FPS düşüşleri esnasında CPU frekanslarını ve sıcaklığını kontrol eder misiniz sorun işlemci ısınmasından kaynaklı olabilir.

60-80 derece arası

İşlemcinin FPS düşüşü esnasındaki frekans hızı ve sıcaklık durumunu sormuştum FiveM'de serverlar çok kalabalık olduğu için işlemci binen yük karşısında ısınıp kendini korumak amaçlı frekansını düşürüyor olabilir aynısı benim başıma BF1'de gelmişti. Zaten anlık FPS düşüşü yaşıyorsunuz işlemci ısınmasından kaynaklanıyor olması muhtemel. Drop esnasındaki işlemcinin hızını ve sıcaklığını belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı