GTX 1050 Ti ve i7 7700HQ ile World War Z'de FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Anakart
DELL 0XCNGT A00
Arkadaşlar merhaba. Dün Game Pass'tan World War Z yükledim ve oynamak istedim. Oyunu ilk açtığımda her şey güzel gidiyor, kasma donma falan yok akıcı bir şekilde ilerliyor ancak birkaç dakika sonra sözünü ettiğim droplar başlıyor ve çok sinirimi bozuyor. Oyun keyfim bir anda sıfıra düşüyor. Bana bu sorunu çözmem için yardımda bulunabilir misiniz? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. İşinize yarayacağını düşündüğüm bilgiler:
Sistem:
Dell 7577 Laptop
GTX 1050 Ti 4 GB Ekran Kartı
2 X 8 GB 2400 MHz RAM
i7 7700HQ 2.80GHz işlemci
128 GB SSD, 1 TB SSD (Oyun 1 TB SSD içerisinde kurulu)
Windows 10 Pro
Sorunum ile alakalı kısa bir video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunu oynarken sıcaklık değerlerim ne durumdaydı maalesef bilmiyorum o tarz bir program yüklü olmadığı için ancak elimi kasanın üst tarafına koyduğumda aşırı sıcak durumdaydı. Elimi orada çok fazla tutamıyordum. Bu arada laptopun altında soğutucu da bulunmakta.

İşlemci ısındığından dolayı frekans düşürüyor. Tahminime göre laptop 7567 modeli. Google'a Dell Inspiron 7567 throttlestop çözümü yazarak sorununu çözebileceğini düşünüyorum.
Tahmininiz yakın ancak tam doğru değil. Dell 7577 modelini kullanıyorum, konunun en başında da belirtmiştim zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı