GTX 1050 Ti "Video Mode Not Supported" Hatası

TahaBerkay

Hectopat
Merhabalar. Eski bir monitörümde VGA girişi mevcut. GTX 1050 Ti ekran kartımda da VGA girişi olmadığından HDMI dönüştürücü aldım. Monitördeki kabloyu ekran kartına bağlayıp (dönüştürücüyle birlikte) açtığım zaman "Video mode not supported" hatası alıyorum. Şu anda dönüştürücüsüz bir şekilde VGA kablosunu anakarta takarak kullanmaktayım. Ekran kartına takınca neden böyle oluyor anlamış değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Büyük ihtimalle ekran kartınızın default çözünürlük olarak 1080p ayarlı. Sizin monitörde bu çözünürlüğün altında bir çözünürlüğe sahipse bu sorunu yaşamanız normal. HDMI ile TV'ye falan bağlayıp çözünürlüğü monitörünüzün desteklediğine alıp öyle takın. Ek olarak Aktif dönüştürücü kullanmanız gerekmekte.

Güvenli Mod'da açıp deneyin. Çözünürlüğü düşürmeyi deneyin. Sinyal çözümleme nedeniyle de olabiliyor.

Merhabalar. Eski bir monitörümde VGA girişi mevcut. GTX 1050 Ti ekran kartımda da VGA girişi olmadığından HDMI dönüştürücü aldım. Monitördeki kabloyu ekran kartına bağlayıp (dönüştürücüyle birlikte) açtığım zaman "Video mode not supported" hatası alıyorum. Şu anda dönüştürücüsüz bir şekilde VGA kablosunu anakarta takarak kullanmaktayım. Ekran kartına takınca neden böyle oluyor anlamış değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam bazı ekran kartlarında ya da monitörler de HDMI TO VGA çalışmayabilirmiş diye duymuştum. Yanlışım var ise özür dilerim. Olmazsa Compaxe'nin HDMI TO VGA'sını deneyin. Çok kalitelidir. Bir de sakın internetten almayın. İnternette çoğunlukla bozuk çıkıyor.

Hocam bazı ekran kartlarında ya da monitörler de HDMI TO VGA çalışmayabilirmiş diye duymuştum. Yanlışım var ise özür dilerim. Olmazsa Compaxe'nin HDMI TO VGA'sını deneyin. Çok kalitelidir. Bir de sakın internetten almayın. İnternette çoğunlukla bozuk çıkıyor.
Sonda bahsettiğim olay o. Eski pasif dönüştürüceler Pascal mimarisinden sonra çalışmıyor. Aktif dönüştürücü kullanılması gerekmekte. Kısaca Dijital sinyali Analog sinyale dönüştüren bir dönüştürücü lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı