GTX 1050 Ti Yüksek Sıcaklık Değerleri

BARRİCADE

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Liseli
Elimde MSI Aero ITX GTX 1050 Ti ekran kartı var kart neredeyse her oyunda 77-78 derece, bu modellere baktım çoğu kişinin 72'yi geçmiyor benim kartta mı bir problem var? Ve bazen mavi ekran veriyor veren hatayı araştırdım ekran kartı ile ilgili olduğunu anladım, bu sıcaklık normal midir? Bilgisayarı itopya'dan almıştım haftasonu da oraya götüreceğim mavi ekran hatası için.

Son düzenleyen: Moderatör:
O üreticiye kalmış bir olay, sıcaklığı 72 derecede tutmaya ayarlanmışsa fan daha fazla çalışır, o derecede tutar. Ama seninkini 78'de tutmak için daha az döner. Sen de ayarlayabilirsin, MSI afterburner yazılımından, fan grafiğini ayarlayabilirsin kaç derece istiyorsan hassas olarak.

78 derece abartı bir değer değil. Benimde MSI GTX 1060 O.C ekran kartım oyunlarda 72-73 derecede falan çalışıyor. 78 derece tek fanlı bir karta göre korkulacak bir değer değil fazla takmanıza gerek yok.

O kartların ucuz olmasının nedeni zaten tek fanlı olması. Ben 90 derecede oynuyordum R9 270X varken. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı