GTX 1050 ve FX 8300 Sistemde Oyunlarda FPS Düşüşleri

Gökhan Özer

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, şu an elimdeki bilgisayarımı aldım alalı hep bir FPS drop yaşamaktayım. Skyrim'den tut, Witcher 3, PUBG... Bu sorunun önüne nasıl geçebilirim? Buraya sizlere danışmaya geldim bu konu hakkında.
Sıcaklık değerlerimi soracak olursanız yük altında yani oyun oynadıgım zamanlarda işlemcim %57-59 arası seyrederken ekran kartım %56-60 arası kalır, bu bahsettiğim sıcaklık değerlerim en az 6-8 saat aralıksız oyundan sonra sıcaklık değerlerim bunlardır.
Sistemim ise:
  • FX 8300
  • 12 GB 1333 MHz RAM
  • GTX 1050
  • 1 TB SATA
  • 350W PSU
Bunlar göz önünde bulundurularak eksiklerimi yazabilirseniz çok mutlu olurum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağını değiştirmeni tavsiye ederim şununla THERMALTAKE TR2 S 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI . Ayrıca oyunları High hatta yerine göre Medium ayarlarda oynamaya çalışın. Nedeni ise ekran kartı orta seviye bir kart ve işlemciniz eski bir işlemci eski komut sistemi var yeni oyunları oynarken 100% yük binebilir oyun oynarken. İşlemci 100% den 98-97% gibi değerlere geldi mi de fps düşmeleri olabilir buna da dikkat edin derim. Şimdilik güç kaynağını değiştirin ama bu durumlarında olma olasılığı yüksek ayarlarda oyun oynarken var. Sormak istediğiniz birşey olursa yine sorun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Güç kaynağının marka ve modeli nedir? Son olarak MSI Afterburner'ı kullanarak oyun içi değerlerin ekran görüntülerini paylaşın bizimle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı