GTX 1060 3 GB vs GTX 970 4 GB

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Hangi kart oyunlarda i3 10100F ile daha performanslı çalışır? GTX 1060'ın VRAM'i çok az, GTX 970 geçiyor içimden.

Bu arada ikinci el kart bakıyorum, listemde GTX 1060, GTX 970, RX 570 ve RX 580 var. Performansa ve fiyata göre karşılaştırma yapıp kartları eleyeceğim ve en mantıklısı hangisi ise onu alacağım.

Kart sahibi ile görüşebilirsin. Test sonuçlarını filan iste. Genellikle yapılan kartlar ama.
OCCT ve 3DMark testinin yanı sıra oyun testi isteyeceğim, bildiğim kadarıyla sıcaklıklar gereğinden fazlaysa ve oyun performansı düşükse o kart mining çıkması oluyor.
İkinci el tarafından daha ucuza bulunabileceği için, performans bakımından neredeyse aynı oldukları için ve VRAM tarafında daha fazla olduğu için GTX 970 derim. Bence NVIDIA'nın en efsane kartıdır kendisi. VRAM sorunu falan vardı yazılıyordu zamanında 970 için onu da bir araştır istersen.
Satıcı 1350 TL'ye satıyor, bana pahalı geldi. Pazarlıkla 1250 TL yapabilirsem alabilirim.

Eğer elektrik faturası dert değil ise RX 580 öneririm. En performanslısı o. Ama 8GB olanı mı?
Bu kart, 4 GB olanı. İlan çok önceden açılmış ancak hala satılıyorsa fiyatı bayağı uygun.

Kimisi AMD'ye hiç bakma diyor, kimisi ise NVIDIA'ya hiç bakma diyor. Kafam karıştı, sizce hangisi performans ve fiyat olarak en mantıklısı?

Bu ekran kartını pazarlıkla 1250 TL yapabilirim.

Bu bana aşırı ucuz geldi, sorun olma ihtimali çok.

Bu ilan çok eski ancak hala satılıyorsa bence en mantıklısı bu.

Bu adam pazarlıkla 1250 TL olur dedi.

Onu gördüm ancak oturduğum yere göre çok uzak, İstanbul eyüp'te oturuyorum.

Dostum bugün 1050 TL'ye Zotac GTX 970 Omega Core Edition aldım GET ile kart geldiğinde test yapacağım bu dönemde biraz piyasayı kovalayın cidden rahat bulursunuz şu an 970'ler bile 1100 TL'den aşağı değil benim aldığım 3 fanlı en üst modellerden bir tanesi araştırın bulursunuz geçen EVGA vardı 980 TL'ye koymuş adam kartımda para olsa alacaktım kaçtı şans buna geldi. Bu arada Gigabyte RX 570 kullanıyorum artık hatalardan bıktım oyun sırasında gitmelerden bir de coil whine çıktı kartta yükte çok ses yapıyordu.

Geri
Yukarı