GTX 1060 6 GB sistem düşük FPS

Mert KARCI

Hectopat
Merhabalar,
i5 4590.
GTX 1060 6 GB.
16 GB DDR 3 1600 MHz.
960 Evo SSD.
Şeklinde bir sistemim var. İlk aldığımda 4-5 sene önce GTX 750 Ti ile birlikte almıştım sonradan 1060 ekledim. 1060 alırken darboğaz olur mu diye bir sürü kaynağa bakmıştım ve çoğunda darboğaz olmaz ucu ucuna besliyor tam yetiyor şeklinde bilgiler almıştım. Aldım 1060'ı taktım rahat oynuyordum. Fortnite ilk çıktığı zamanlar olsun PUBG ilk çıktığı zamanlar olsun mis gibi oynatıyordu. Ama şu son 2 senedir her oyunda mı deli gibi FPS düşmesi olur FPS düşüklüğü olur çok canımı sıkıyor artık.
Yaza doğru komple anakart işlemci RAM değiştirip sistemi güçlendireceğim ama yaza kadar idare etmesi gerekiyor. Apex Legends'ta bile FPS 40 45 arası gidip geliyor.
Sıkıntı olan FPS düşüklüğü değil eskiden 70 80 FPS aralığı oynadığım oyunlar şu an 35 40 bandında oynanıyor.
Denemek için Fortnite ve PUBG'yi tekrar indirdim. Fortnite FPS droplar ve FPS yüzünden oynanmaz halde PUBG desen FPS droplar yüzünden mouse zor dönüyor. Battlefield en düşük ayarlarda 20 FPS en yüksek ayarlarda 25 FPS. Bu bilgisayarın neyi zarar görmüş olabilir de bu duruma gelmiş olabilri.
(Power Supply'i yeni değiştirdim daha)

Yeni konular

Geri
Yukarı