GTX 1060 anakart ve işlemci önerisi

Bütçe
3200

saglamkardes

Decapat
Sistemim:
H110 anakart.
i5 6400T 2.20GHz.
GTX 1060 6 GB.
RAM 8x2 16 GB 2400MHz.
500W Power.

İşlemcimi değiştirmek istiyorum. Daha yüksek FPS ulaşmak amacıyla.
Darboğaz yapma sorunu yok ama Bannerlord oynarken darboğaz yaptığını anladım ve işlemci %100 çalışıyor.
İmkanım varken değiştirmek istiyorum.
Bütçem 2900-3200 arası.
Fazlasıyla tavsiye aldım ama hala aradayım i7 7700 vs Ryzen 5 3600.
Bazı sorunlar var bilgisayarcım anakart ile ilgili olduğunu söyledi. Mesela ethernet girişini okumuyor çözümünü bulamadım. Yanlış hatırlamıyorsam internet hızını bile etkiliyormuş açıkçası anakartımı değiştirmek için bahane arıyorum.
Ryzen 5 3600 bana sanki daha iyi performans veriyormuş gibi geldi. Tabii ki birazda ucuz. Sizden tek isteğim benim gerçekten soru işaretlerime kesin bir cevap olmanız. 1 2 aydır kafamda sadece bu konu var. Uzun ömürlü olması benim için çok iyi ekran kartı güncellemesi yapacağım 1 2 yıl içinde onun içinde yardım arıyorum kendi kafama göre bir şeyler almak istemedim.
AMD için önerilen anakart B350 ve b450. biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olup olmadığını bannerlord gibi bir oyunda test etmen biraz mantıksız olmuş , son nesil i9 9900 sistemde bile sorun çıkardığı olabiliyor optimizasyon konusunda tam anlamda başarıya ulaşmış değil hala.

Darboğaz olup olmadığını Bannerlord gibi bir oyunda test etmen biraz mantıksız olmuş, son nesil i9 9900 Sistemde bile sorun çıkardığı olabiliyor optimizasyon konusunda tam anlamda başarıya ulaşmış değil hala.

Sadece Bannerlord üzerinden test etmiyorum. GTA 5 Online oynarken High ayarlarda 40 45 FPS aldığım oluyor. İlerisi için değiştiriyorum 6400T yeni nesil oyunlarda bence başarısız.

Geri
Yukarı