GTX 1060 ekran kartı fanlarının sürekli dönüp durması

Barısdgr

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle Herkese Selamlar.
Asus ROG Strix GeForce GTX1060 6G modelli ekran kartını kullanmaktayım. Fan ayarları otomatikte, ben hiç ellemedim fakat sıcaklık 52-53 dereceyi geçtikten sonra fanlar 1000 RPM civarında dönmeye başlıyor ve bu olay şu şekilde gerçekleşiyor fanlar dönüyor duruyor tekrar dönüyor tekrar duruyor sürekli böyle. Bu normal midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli bir dereceye girince aktif oluyor. Çok yük altına girince fanlar dönüyor. Yük git gide azalınca fanlar yavaşlar ve durur. Bu ses için yapılmış bir teknoloji. Her yeni nesil kartlarda var. Bunu kapatabilirsiniz, sizi rahatsız ediyorsa.

Belli bir dereceye girince aktif oluyor. Çok yük altına girince fanlar dönüyor. Yük git gide azalınca fanlar yavaşlar ve durur. Bu ses için yapılmış bir teknoloji. Her yeni nesil kartlarda var. Bunu kapatabilirsiniz, sizi rahatsız ediyorsa.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Rahatsız etmiyor sadece normai bir şey mi diye sormak istedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı