GTX 1060 ekrana görüntü gelmeme sorunu

İlker Şahin

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bu sabah 500W güç kaynağım geldi. Linkini atıyorum.
Platoon Pl-9263 500w Kutulu Power Supply (12cm)fanli Güç Kaynaği GittiGidiyor'da 300563142

Şimdi benim sorunum, güç kaynağım 300W'dı. 500W'lık olanı taktırdım ve GTX 1060'ı taktırdım çalıştırdım bilgisayarı, açılıyor 2 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyor. Sonra hiç kapanmadan çalışmaya devam ediyor ama ekrana görüntü gelmiyordu. Eski ekran kartını deneyip çalıştırdık ekrana görüntü geldi. Güç kaynağında 6 pin güç girişi var GTX 1060 da 8 pin acaba o yüzden mi görüntü gelmedi başka bir şeyden mi bilmiyorum.

Bir diğer sorumun ise bu güç kaynağını taktıktan sonra kasada bir elektrik kaçağı olmaya başladı, dokunduğum anda elektrik çarpmıyor ama dokunduktan sonra diğer elimde bir metale, demire değersem çarpıyor. Yardımcı olur musunuz? Eğer güç kaynağındaysa sorun iade edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Leş gibi bir güç kaynağı almışsınız. Keşke tavsiye konu açsaydınız. Birincisi 8 pin güç girişi varsa 8 pin ile bağlayacaksın. 6 ile değil. İkincisi bu denli yüksek bir karta neden kalitesiz bir PSU alıyorsun? Büyük ihtimal sisteme yetmiyordur. Ayrıca kaçakta yapıyormuş. Sistemini çöp etmeden önce kurtul ondan ve konu açarak PSU tavsiyesi iste.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı