GTX 1060 GTA 5 FPS Düşüşü

Ram kullanımına bakıyor musun? Benim ram kullanımı 9GB oluyor. Senin muhtemelen ram yetmediğinden anlık sıkıntılar oluşuyor gibi.

Peki şuan ki mevcut sisteme göre yapabileceğim optimum ayarları söyler misiniz?

Fazla fark ettirmeyecek ayarları kısabilirsin. Kalabalığı azaltırsın. En yüksekten bazı ayarları yükseğe çekersin. GTA V'te çok fazla ayar var. Sana şunu şöyle bunu böyle yap diyemeyiz. Sen yavaş yavaş deneye deneye optimal ayarını kendin bulucaksın. Bunun için Teknoseyir ayrı bir video yaptı. Ona da bakabilirsin.

Peki benim RAM'i 16GB' a çıkarmam ve oyunu SSD'ye yüklemenin ne gibi artıları olur.

FPS düştüğü sırada HDD yetmiyorda olabilir. Direk RAM olarak olaya bakmayın.
GTA V'te yüksek ayar açabilecek sistemde 8GB RAM görünce akla ilk o geliyor hocam. Ama tabi HDD'den de olabilir doğru diyorsunuz.

HDD'den kaynaklı nasıl olabilir. Genellikle herkesin kullandığı 1TB WD10EZEX'i kullanıyorum. Ekstra oyun olarak da sadece Far Cry 4 var.

7200RPM hocam. Şuan için virüsten ve fazla arka plan uygulamasından şüphe ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…