GTX 1060 için 600W Everest PSU yeterli mi?

Sıkıntı yaşar mıyım?

• Evet

Oy: 15 60,0%
  • Hayır

Oy: 10 40,0%

• Oy verenlerin toplamı
    25

Melih54

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde GTX 750 Ti ekran kartı ve 600 W'lık Everest EPS-550 SM güç kaynağı var. Ben bu sisteme GTX 1060 alacağım ve galiba benim kullandığım güç kaynağının sertifikası yok. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım, GTX 1060 alınca bir sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
600W yeterli (12V Kanalı da önemli tabi) ama Everest yetersiz. Ha bide sertifikası yok aşırı yetersiz. Üstelik Everest... Füzyon bombasının diğer adı. :D Zalman'ın 600W'lık PSU'larına bir göz atabilirsiniz.

600W yeterlidir. Ancak Everest dediniz ya "Ahh be" dedirttiniz bana. Yoksa herşey iyi gidiyordu[emoji53] Çok verimli bir PSU markası değil Everest. Ancak isteğinizi karşılar. Yeni almışsanız iade edip High Power 600-500W almanı tavsiye ederim. Zira Everest'e göre kat be kat iyidir.

GTX 1060 alıp Everest PSU'ya emanet etmek mantıklı iş değil. Onun yerine Corsair, High Power veya FSP gibi başka markalara bakmanızı öneririm. Ayrıca 600W almanız şart değil. 500W hatta 450W PSU'da besleyecektir GTX 1060'ı.

Hocam işler tam yolunda gidiyordu sonra birden gökyüzünde dumanlar çıkmaya başlamıştı. Görebiliyordum. Bunlar hep Amerika' nın Everest nükleer güç kaynaklarıydı. Hiroşima' yı kaybettik. Sinyal kesildi. :astronot:

Şaka bir yana ben olsam Everest markasına güvenmem. Malum Türkiye' de yaşıyoruz ve o kadar dengesiz ve hep olmasa da yüksek voltaj geliyor ki. 300 TL' den tasarruf yapayım derken bütün bilgisayarınızdan olursunuz. Böyle güç kaynakları ne yazık ki voltajı olduğu gibi verebilir.

Bütçe :( bunu almayıp stokların gelmesini bekleyebilirim.

Peki diyelimki ben bu psu ile çalıştırdım ne gibi sıkıntılar çekebilirim ?

Benim kuzenim vatandan gtx 1060 aldı ve yanında güç kaynaklı bi kasa alması lazımdı vatandan da bu güç kaynağına sahip kasayı önerdiler.

EVEREST RHINO 432 600W MidT ATX SİYAH KASA kasa bu

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı