GTX 1060 için işlemci önerisi

emir.bekar

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı: 1060 6 GB Galax.
Anakart: ASUS B350 PLUS.
RAM: 8x2 2400 MHz HyperX.
SSD: Kingston 120 GB SSD.
HDD: 1TB WD Blue.
PSU: 500W Nagas.

İşlemci: Şu anda takılı olan Ryzen 5 1500X ama işlemcimi yükseltmek istiyorum sanki ekran kartıma göre düşük kalıyor gibi veya hissettiriyor. İşlemci önerisi için birçok yere baktım Ryzen 5 3600, 3600X öneriyorlar sizce hangisini almalıyım, alırsam darboğaz yaşar mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence İşlemci'niz iyi fakat illaki değiştirmek istiyorsanız İntel'e Geçebilirsiniz
10. Nesil İntel Core İ7 veya azıcık üzeri olan 9.nesil İntel Core İ9 alabilirsiniz😉

Sana İntel'in 10. Nesilini öneriyorum ben kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım, render hızı filanda iyi.
Bence İşlemci'niz iyi fakat illaki değiştirmek istiyorsanız İntel'e Geçebilirsiniz
10. Nesil İntel Core İ7 veya azıcık üzeri olan 9.nesil İntel Core İ9 alabilirsiniz😉
Hocam bence şu an gerek yok. İntel işlemci öneriyorsunuz ama anakart da almanız lazım. Birde gerek yok şu anda.

O işlemcilere 1060 hakaret olur, GPU darboğazı gerçekleşir, önermem. 1500X hali hazırda GTX 1060 besleyebilen bir işlemci, darboğaz söz konusu değil. RAM yükseltmesi yapmalısınız, 2400MHz çok düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı