GTX 1060 Oyunlarda Takılmalar ve Görüntünün Net Olmaması

Resimlerde herhangi bir sorun göremedim. Sorununuz tahminimce monitörünüzden kaynaklı. FREESYNC özelliğini kapatıp öyle deneyin.
Bende monitörden şüpheleniyorum. FREESYNC özelliğini nasıl kapatarım? Ayrıca yakın zamanda başka monitör ile test edeceğim.
Akıcılıktan kastınız nedir? Ani FPS düşüşleri mi?
FPS düşüşü söz konusu değil. Sanki yetersiz bir sistemde oynuyormuş gibi hissediyorum. Eski bilgisayarımdaki gibi.
Ben 4 TB WD Gold HDD'yi de ölmeden önce HD Tune Pro ile test ettim bir sorun yok görünüyordu ama 2 gün sonra HDD'ye erişimim tamamen kesildi. Diskte mekanik hata var mı diye kontrol ettiniz mi?
Sorunun HDD ile alakalı olduğunu sanmıyorrum. SSD ye yükleyip de test ettim oyunları sonuç aynı.

Monitör ile alakalı bir durum olabilir.
Euro Truck Simulator 2 oyunu arkadaşların dediği gibi eski bir oyun. Sadece geliştirici güncellemeler alıyor.
Euro Truck Simulator 2 oyununu crack ile kullanıyorsanız donma sorunları oluyor. Hatırlatma olsun.
Ram ve Harddisk kontol edip sorun bulamadığınızı belirtmişsiniz.
Ekran kartı veya monitör üzerinde sorun olabilir.
Ekran kartı ile alakalı şüpheleriniz varsa belirtin. Bilgisi olan kişiler yorumlayacaktır.

Eğer Warframe oyunu üzerinde test etmenizde fayda var. Grafik ve fps durumunu gösteren en iyi oyunlar arasında.
Oyunun boyutu 23.6 gb civarı depolama kaplıyor.

Son düzenleme:
Bende zaten ekran kartından ya da monitörden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyordum. Ama monitörden daha fazla şüpheleniyorum. Çünkü oyunların dışında videolarda da görüntü net değil. TN panel olmasından kaynaklı olabilir ama küçük resimlerde bile cisimlerin kenarları piksel piksel. Bu yüzden monitörden kaynaklı olabilir diyorum.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Ekran Boyutu : 24 inch
Çözünürlük : 1920x1080
Tazeleme hızı : 144Hz
Tepki Süresi : 1 ms
Panel Tipi : TN
Parlaklık : 350 cd/m²
Kontrast Oranı : 1000 : 1
Pixel Yoğunluğu : 92 ppi
Renkler : 16.7 Milyon
Max. Yatay Görüş Açısı : 170 °
Max. Dikey Görüş Açısı : 160 °
Kullanımdaki (aktif) Güç Tüketimi : 22.7 W
Beklemedeki (Standby) Güç Tüketimi : 0.31 W

ÖZELLİKLER
AMD FreeSync Desteği
Minimum Frekans : 30Hz
Maksimum Frekans : 144Hz
Duvara Asılabilirlik(Vesa) : 100mm
Hoparlör
Plug and Play
Flicker Free
iCare
i-Menu
e-Saver

Sertifikalar :
Energystar 6 , TCO 6 , EPEAT Gold , TUV-GS , CE , FCC , EAC , PVC/BRF Free , ISO Certified Production , Rohs compliant , EUP complient , Reach compliant , Energy Class B

Bağlantılar :
D-Sub(VGA)
DVI
HDMI
Display Port
MHL
HDMI Ses Girişi
3.5mm Jack Girişi
4 tane USB 2.0, 1 tanesi Lighting(Hızlı şarj) destekli !

Sahip olduğunuz monitör için internet üzerinde gösterilen özellikler bunlar.
Sahip olduğunuz monitör kötü bir monitör değil. Düşük bütçeli sistemler için.

Monitör ayarlarını doğru şekilde yaptığınızdan emin olun.

Sistem tamamen güncel mi.

Donma ve takılma durumları genel olarak crack ve orijinal olmayan windows sebebiyle oluşmakta.
Windows orijinal olarak kullanıyorsanız ve sistem üzerinde crack içeren program veya oyun bulunmuyorsa teknik destek almanızda fayda var.

GTA V ve Warframe oyunu üzerinde test edin.

Sistem tamamen güncel. Windows ve oyunlar orjinal.
Teknik destek almam lazım ama nereden alacağım bilmiyorum.
Warframe de denedim sonuç aynı. FPS yüksek ama oyun akıcı değil. Cisimlerin kenarları yine piksel piksel. Kısa takılmalar yaşıyorum diğer oyunlardaki gibi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı