GTX 1060 Sistem İçin Güç Kaynağı Önerisi

Evet tüm bileşenleri aldım ama duymak isterim yinede mesela ne olabilirdi bu bütçe ile ?
PSU alımı için 500 - 550 TL aralığını geçmek istemiyorum. Üst noktam diyebilirim.

Yeni bir bilgisayar topladım ve şu anda tek eksiğim güç kaynağı. Bu konuda sizin değerli fikirlerinizi almak istedim. Önce topladığım sistemden bahsedeyim.

• İşlemci : Intel KabyLake Core i7 7700K 4.2 Ghz 8MB 1151p
  • Ekran Kartı : Asus GTX 1060 TURBO 6 GB
  • Ana Kart: MSI Z270-A PRO Intel Z270 Soket LGA1151 DDR4 3800MHz (OC) Sata 3 M.2 USD 3.1 ATX
  • RAM: Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15R 16 GB(2x8GB) DDR4 3000MHz C15
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Seidon 120V V3 Sıvı Soğutma
  • SSD: HyperX 120 GB (Eski bilgisayarımdan, tam ismini maalesef bilmiyorum.)
  • HDD: 2TB (Eski bilgisayarımdan, tam ismini maalesef bilmiyorum.)
  • 1. Monitör: Asus VG248QE 24" 144Hz
  • 2. Monitör: Samsung SyncMaster S22B300 21.5" 60Hz
  • Kasa: Corsair Carbide Serisi Spec-Alpha MidT ATX
Dediğim gibi şu anda eksiğim güç kaynağı. Aklımda eski güç kaynağımı kullanmak vardı fakat üzerinden çok uzun yıllar geçtiği için ve bir kaç kişinin yorumu üzerine, verim alamayabilirim diye düşündüm ve risk almak istemedim. Bu sistem için kaç W ve hangi marka, model tercih etmeliyim?
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ryzen 7 1700 ve GTX 1070'li bir sistem toplanabilirdi diye düşünüyorum. Topladığınız sisteme bakınca OC ile ilgileneceksiniz gibi bir kanıya vardım, umarım OC düşünmeyip bu sistemi toplamamışsınızdır. Eğer OC için topladıysanız da umarım oyun odaklı düşünmemişsinizdir, çünkü OC oyunlarda harikalar yaratmıyor maalesef. Kullanım amacınızı bilmiyorum henüz.

Konuya dönelim, CORSAIR CP-9020048-EU 600W CX 80+ BUİLDER SERİES POWER SUPPLY En Uygun Fiyatlarla Bilisimport.com'da gayet verimli bir güç kaynağıdır. Fazlasını almaya gerek yok, sisteminiz için gayet ideal bir PSU. OC yapacak olsanız bile iş görecektir.

Genel kullanım amacı çizim, render vs şeklinde olacak. Tabi bilgisayar evde olacağı için tamamen çizim üzerine kullanılmayacak. AMD işlemciye karşı genel bir korku var daha önceki sistemlerim yüzünden ve bir türlü üstümden atamadım bu düşünceyi.

Keşke atmış olsaydınız, Ryzen sadece oyunlarda Intel'deki emsallerinin bazen gerisine düşebiliyor, sizin kullanım amacınız olan ve diğer birçok alanda Intel işlemcilere fark atıyor. Testlerde de bunu görmüş olduk, AMD bu sefer bekleneni verdi kanımca.

Sağlık olsun, elinizdeki işlemci de gayet güçlü bir modeldir. Attığım güç kaynağı ise size hiçbir sorun çıkarmaz.

Keşke atmış olsaydınız, Ryzen sadece oyunlarda Intel'deki emsallerinin bazen gerisine düşebiliyor, sizin kullanım amacınız olan ve diğer birçok alanda Intel işlemcilere fark atıyor. Testlerde de bunu görmüş olduk, AMD bu sefer bekleneni verdi kanımca.

Sağlık olsun, elinizdeki işlemci de gayet güçlü bir modeldir. Attığım güç kaynağı ise size hiçbir sorun çıkarmaz.

Çok teşekkür ederim yorumlarınız ve ilginiz için. İnternet ortamından bir kaç kişide şu PSU'ları önerdi;
CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS BRONZE 750W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
ve
CORSAIR CS SERİSİ 750W 80PLUS GOLD 750W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
Bunlar hakkındaki yorumlarınız ne olabilir ? Satın alım için bana biraz daha avantajlı geldi direkt iş çıkışı elden anında alıp kullanabilmek adına. Ama tabi ki önemli olan teknik özellikleri.

@merdo21 Alttaki PSU ile GTX 1080 SLI yapılır, o kadar uçmanıza gerek yok. Üstteki de benim attığımın 750W olan versiyonu, 750W da overkill olur yani sizin sisteme fazla gelir. Gerek yok. Zaten siz PSU için bütçeyi bence fazla tutmuşsunuz, parayı boşa harcamayın. Attığım PSU fazla fazla iş görecektir dediğim gibi, Corsair alıp yıllarca kullananlar var.

Alternatif olarak High Power 600w Element Bronze Güç Kaynağı (HPG-600BR-H12S) Güç Kaynağı modeli de çok başarılı bir F/P ürünüdür, bizzat GTX 1080 ile kullanan tanıdığım var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı