GTX 1060 Sistem Uyumu

Serdar S.

Hectopat
Daha fazla  
Beyler şöyle bir sistem topladım. Nasıl sizce ve parçaları uyumlu mu? Pek bir bilgim yok bu işlerle?

ANAKART - MSI Z270A PRO 1151 SOKET DDR4 3800MHz (O.C)
EKRAN K - MSI GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit
İŞLEMCİ - Intel Core i5 7600K 1151 Soket 3.8GHz 6MB Önbellek 14nm
RAM - KINGSTON 8GB Hyperx Savage Black DDR4 3000MHz CL15
KASA+PSU- EVEREST RHINO 432 600W MidT

500 GB HDD hazırda var zaten yeterli olucağını düşünüyorum. SSD'ye pek gerek duyacağımı da zannetmiyorum sizce nasıl veya kaldır onun yerine şu olur dediğiniz parçalar var mı? Ayrıca RAM ve anakart MHz'leri arasındaki ilişkiyi de bilmiyorum. Yyumlu olurlar mı? Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu Dostum ama ben soğutucu göremedim listede. K ibareli işlemcilerde stok soğutucu gelmiyor ona birşeyler bulmanız lazım. SSD ciddi manada bilgisayarı hızlandırıyor, ama ilerleyen zamanlarda da takılabilir. RAM'leri 2X8 GB şeklinde takmanızı tavsiye ederim günümüz oyun ve programlarında artık 8GB ucu ucuna yetiyor ve bazı oyun ve programlarda yetersiz kalıyor. Everest'in kasası hoşunuza gitmiş olduğu için alıyor olabilirsiniz fakat güç kaynağı konusunda pek güvenmeyin derim.

Msi B250m Bazooka
i3 7500
Msi Rx 480 4GB
Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2133Mhz RAM
Corsair Carbide Serisi Spec-01- Kasa
Corsair VS550 güç kaynağı

K ibareli şu anda Türkiye'de alınacak tek işlemci i7'dir öbür türlü adam gibi bir soğutma ile zaten fiyatlar denkleşiyor.
1060 Dx11 oyunları daha iyi çalıştıran bir karttır ama ileride gelecek olan oyunlar Dx12 kullanıyor ve orda da şu an Amd at koşturuyor, sadece bu yıl ve öncesinin oyunları için 1060 alabilirsin ama ben bir kaç sene sonra 1060'dan daha çok performans istiyorum diyorsan 480'den yana kulanmalısın tercihini.
RAM tek 8GB yetecektir ama alabiliyorsan 16 al şimdiden ileride yükseltme yaparken aynı RAM'İ bulmak zor olabilir diye.
Everest'in yaptığı tuvalet kağıdını bile kullanmam ben sen de kullanmamalısın. Hele ki güç kaynağı ve kasaya gelince iş en uzak durulması gereken markadır kendisi.
7500 sana fazla fazla yetecektir ama eğer illa ki k ibareli alacam diyorsam 7700k'ya yönel ama unutma sonunda k varsa kutudan soğutucu çıkmıyor onu da hesaba katman lazım.

Sistem baya tuhaf olmuş. Ramleri en az 16 gb yapmanız lazım,SSD almanız gerekiyor.Sistemde ki üst seviye anakart,işlemci,ekran kartı için bunlar şart.
Güç kaynağı ile kasayı ayrı alıp,güç kaynağını 80+ bronze sertifikalı alırsanız faturada daha az ödersiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı