GTX 1060 sistemde oyunlarda aniden FPS düşüyor

SerdarYurdaer

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: H310M-K r2.0
Islemci: i5-9400F
Ekran karti: GTX 1060 6 GB.
RAM: Corsair valueselect 8 GB 2400MHz.
SSD: Kingston 60GB.
HDD: Seagate SATA 3.0 1TB.
Power Supply: Rampage RMP-500-80P

Bu kasaya sahibim oyunlarda 8-10 saniye aralarla 1'er saniyelik FPS düşmesi + oyunların yükleme ekranlarında çok uzun süre bekleme (özellikle Valorant'ta 2. roundun sonuna doğru maça giriyorum) sorunlarını cekiyorum. Ondan dolayi kafamdaki sorun olabilecek seyleri teker teker elemek veya bulmak icin yaziyorum.

Daha bilgisayarcıya gitmedim ama önceki götürdüklerimde ekran kartı için FurMark testlerinde hiçbir sorun çıkmadığını söylemişti.
Sıcaklık değerlerim gayet iyi.
HD Tune da SSD ve HDD 1 tane bile kırmızı yanmadı.
Memtest86'da RAM'de hiçbir sorun çıkmadı.

1) Bu kasaya 500W yetersiz geliyor olabilir mi?

2) Anakart BIOS Update yapmadığımdan dolayı oluyor olabilir mi?(ASUS'un kendi sitesinde sürücüler yok başka siteden de indirmek istemiyorum)

3) Anakartta bir sorun olabilir mi?

4) FurMark testinde sorun olmamasına rağmen ekran kartında bir sorun olabilir mi?

Bu sorularıma verdiğiniz yanıtlar doğrultusunda bilgisayarımı gerçekten bilgisayarcıya götürmeli miyim sorusuna karar vereceğim.
Gereksiz aşırı fiyatlar istiyorlar.

Formatla çözülen bir durum değil. Defalarca format attım.

Hocam merhabalar (1'er saniyelik FPS düşmesi + oyunların yükleme ekranlarında çok uzun süre bekleme) bu sorun %99 HDD den kaynaklıdır. Yeni bir SSD'ye geçmeyi tavsiye ederim. Yani bence başka parçada aramayın sorunu. Sistem gayet yeterli. Tabi valorant için konusuyorum.

Muhtemelen PSU kalitesiz o yüzden de yetersiz geliyor, 1060 için önerilen 550W idi diye hatırlıyorum, Rampage markasına güvenmek hata olmuş.

Hocam merhaba (1'er saniyelik FPS düşmesi + oyunların yükleme ekranlarında çok uzun süre bekleme) bu sorun %99 HDD'den kaynaklıdır. Yeni bir SSD'ye geçmeyi tavsiye ederim. Yani bence başka parçada aramayın sorunu. Sistem gayet yeterli. Tabii Valorant için konusuyorum.

Hocam harddiki daha 1 ay önce değiştirmiştim Hepsiburada'dan almakla hata ettim galiba.

Muhtemelen PSU kalitesiz o yüzden de yetersiz geliyor, 1060 için önerilen 550W idi diye hatırlıyorum, Rampage markasına güvenmek hata olmuş.

Kime sorsam yeterli dedi ama hiç fikrim yok.

@veyt kanka bir sorum olacak bir oyunu SSD'ye kursam ve onda kasma sorunu olmazsa sorunun HDD de olduğunu anlayabilir miuim.

Son düzenleme:
Valorantta hdd yeterli değil ssd alın farkı görün

Hocam harddiki daha 1 ay önce değiştirmiştim Hepsiburada'dan almakla hata ettim galiba.

Kime sorsam yeterli dedi ama hiç fikrim yok.

@veyt kanka bir sorum olacak bir oyunu SSD'ye kursam ve onda kasma sorunu olmazsa sorunun HDD de olduğunu anlayabilir miuim.
Anlarsın ama ssd de problemliyse bilemem hocam.

Geri
Yukarı