GTX 1060 sistemde performans düşüklüğü

Magnetar

Decapat
Daha fazla  
Merhaba son aylarda bilgisayarımda genel olarak bir performans düşüklüğü tespit ettim. Gereksiz uygulamaları ve dosyaları siliyorum düzenli olarak sürücülerimi kontrol ediyorum. Arka planda bilgisayarı yoracak herhangi bir işlem yok. Virüs kontrolleri için bilgisayarımı tarıyorum ve yine herhangi bir virüs de yok. Bilgisayarım 3 buçuk yıllık yani eski de değil. Bütün ayarlar performans odaklı olmasına rağmen sorun yaşıyorum ve neden kaynaklandığını bilmiyorum. Bilgisayarımın eski performansına erişmesi için ne yapabilirim ve fikirleriniz neler?
GTX 1060 6 GB, i7 7700, 16 GB RAM, Windows 10.

Görev yöneticisinden mining yapılmadığını inceleyiniz. Daha sonra eğer harici bir antivirüs kullanıyorsanız Windows Defender'ın kendi kendine açılmış olma ihtimalini gözden geçiriniz. Nadir de olsa iki antivirüs aynı anda açık hale gelebiliyor ve performansı çok düşürüyor. Eğer masaüstüyse toz temizliği yapabilirsiniz. Benim tavsiyelerim bunlar.

Görev yöneticisinden mining yapılmadığını inceleyiniz. Daha sonra eğer harici bir antivirüs kullanıyorsanız Windows Defender'ın kendi kendine açılmış olma ihtimalini gözden geçiriniz. Nadir de olsa iki antivirüs aynı anda açık hale gelebiliyor ve performansı çok düşürüyor. Eğer masaüstüyse toz temizliği yapabilirsiniz. Benim tavsiyelerim bunlar.
Mining işlemi hiçbir zaman yapmadım ama o antivirüs olayına bakacağım şimdi teşekkürler

Aslında mining olayından kastım sizin değil, kötü yazılımların mining yapması. (Sizin isteğiniz dışında.) Antivirüsler arada sırada bahsettiğim mining olaylarını kaçırabiliyorlar.
Anladım şimdi teşekkürler

Ne gibi performans düşüklüğü yaşıyorsun daha açık bir şekilde anlatabilir misin?

Mesela ; AC oynarken 120 fps alıyordum ama şimdi 50 fps alıyorum gibi.
Zaten bütün oyunlarda yüzde 40 a yakın bir fps düşüklüğü yaşıyorum ayrıyaten tarayıcı kullanırken ya da masaüstündeyken de ağırlık hissediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı