GTX 1060 Sisteme Güç Kaynağı Önerisi

emre.p.

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Everest'ten kesinlikle uzak dur. Kendini her şekilde kanıtlamış markalara yönelmeni tavsiye ederim. Cooler Master, Corsair, Thermaltake gibi markaların 600W 80+ güç kaynaklarını tercih edebilirsin ve neden böyle bir sistem tercihi yaptınız?

O sistemi sana kim topladı? Cooler Master MasterWatt 600W 80+ alabilirsin. Toplam bütçen nedir?
Hocam sistemi kendim topladım. Parçalar şu an Vatan bilgisayarda sadece işlemci ve işlemci soğutucusu eksik, onlar da bu hafta içerisinde ellerine ulaşacak. Bütcede sıkıntı yok.

Everest'ten kesinlikle uzak dur. Kendini her şekilde kanıtlamış markalara yönelmeni tavsiye ederim. Cooler Master, Corsair, Thermaltake gibi markaların 600W 80+ güç kaynaklarını tercih edebilirsin ve neden böyle bir sistem tercihi yaptınız?
Aura sistemi beni oldukca etkiledi. Biliyorum bu fiyatlara çok daha üst düzey bir sistem toplayabilirdim ama kasanın görselliğini ön planda tuttum.

Bana işlemci ve anakartın yanında ekran kartı biraz düşük kalmış gibi görünüyor. Daha dengeli bir sistem kurulabilir. Eğer bütçe sıkıntı değilse GTX 1070, GTX 1080 veya 1080ti gibi modellere geçebilirsin.

Bana işlemci ve anakartın yanında ekran kartı biraz düşük kalmış gibi görünüyor. Daha dengeli bir sistem kurulabilir. Eğer bütçe sıkıntı değilse GTX 1070, GTX 1080 veya 1080ti gibi modellere geçebilirsin.
Evet o konuda haklısınız ama şimdilik 1060'ın yeterli geleceğini düşündüm. Önümüzdeki senelerde yanına daha yeni bir ekran kartı eklemesi yapabilirim bu yüzden güç kaynağını biraz yüksek almayı düşünüyorum.

Evet o konuda haklısınız ama şimdilik 1060 ın yeterli geleceğini düşündüm. Önümüzdeki senelerde yanına daha yeni bir ekran kartı eklemesi yapabilirim bu yüzden güç kaynağını biraz yüksek almayı düşünüyorum.
Şimdilik tabii ki yeter. Dediğiniz gibi ilerde değiştirirsiniz. Ancak bazende şimdiyi düşünmek gerekir. İlerde parça değiştirme fırsatınız olmaz ise daha iyi bir ekran kartı 1070 veya daha üstü sizi daha uzun süre götürür. Bu parçaları aldığınız da pişman olmazsınız ya da kötü olmuş demiyorum yanlış anlaşılmasın. Teknoloji durmuyor 1-2 sene sonra bunlarında üstüne daha iyileri gelecek. Sık sık değiştirmek yerine bir sefer alıp ufak tefek yükseltmelerle uzun süre kullanmak daha mantıklı geliyor bana. Şimdiden hayırlı olsun..:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı