GTX 1060 ve FX 8320 CS:GO Düşük FPS

Zeed1995

Centipat
Arkadaşlar benim elimde AMD 2 GB'lik bir ekran kartı vardı. Çok iyi bir ekran kartı değildi, şimdi soruna gelelim: CS GO oyununu sıkıntısız oynuyordum fakat son 5 aydır falan low ayarlarda molotof, smoke atıldığında ve adamla çatışırken kasmaya başladı. Kendi kendime dedim herhalde ekran kartı sıkıntılı diye sonra gittim GTX 1060 aldım ve taktım fakat FPS'de gram değişme olmadı. Hala kasıyor, bilgisayarcıya götürdüm çözemedi, sizce sıkıntı nerede olabilir? Bilgisayarım da 8 GB RAM 2X4GB DDR3 şeklinde, SSD, işlemci AMD FX8320, ve GTX1060 mevcut. CS:GO en düşük ayarlarda bile kasıyor. Ekran kartım 6 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız yeterli ama işlemciniz günümüz oyunları için yetersiz. Ayrıca ekran kartını besleyemediği için onunda performansını kısıyor.

Hatırlatma: Sürücünüzü kurdunuz değil mi? Ekran kartınızın oyunlarda kullanıldığına emin olun.

Arkadaşlar işlemci darboğaz yapıyor diyorsunuz ama atladığınız nokta daha önce sıkıntısız oynayabildiği yönünde. Yani eski ekran kartıyla bile bir dönem problemsiz oynamış. Bu arada CS:GO için mühim olmayabilir ama daha güçlü oyunlarda CPU darboğaza girip yetersiz kalacaktır. Neyse konuya dönecek olursak, az önce başka bir konuda benzerini yazdım. MSI Afterburner programını kurun. Özelliklerinden CPU-GPU sıcaklık değerlerini açıp oyuna girip bir süre oynayın. Değerleri buraya yazarsanız bu konu üzerinden başlayalım çözmeye.

Arkadaşlar işlemci darboğaz yapıyor diyorsunuz ama atladığınız nokta daha önce sıkıntısız oynayabildiği yönünde. Yani eski ekran kartıyla bile bir dönem problemsiz oynamış. Bu arada CS:GO için mühim olmayabilir ama daha güçlü oyunlarda CPU darboğaza girip yetersiz kalacaktır. Neyse konuya dönecek olursak, az önce başka bir konuda benzerini yazdım. MSI Afterburner programını kurun. Özelliklerinden CPU-GPU sıcaklık değerlerini açıp oyuna girip bir süre oynayın. Değerleri buraya yazarsanız bu konu üzerinden başlayalım çözmeye.
Vex adamsın beni bir sen anladın önceden sıkıntı çıkarmıyordu dediğin gibi , en kısa zamanda sana atacağım sıcaklıkları .
Buradan bakabilirsiniz arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim hepinize.
DAA19B5A-EA94-4A58-B061-31C0849D5360.jpeg
3DF26CEB-A091-4662-9022-9D55F9C1978B.jpeg

Ha bu arada işlemcim eskiden daha çok ısınıyordu.😂

Son düzenleme:
Yok gayet sağlıklı değerler. Bir konu buldum benzer bir durumu yaşanmış. Sanırım CS:GO'nun optimizasyon problemiyle alakalı.

Birde şu programı önereyim. Alttaki yorumlarda CS:GO için takılmaları kesti gibi yorumlar gördüm. Belki iş görür. Görmezse iade edilebiliyor.

Low ayarlarda düşük çözünürlükte oynuyorsan işlemci tamamen yükte demektir zaten ekran kartını kullanmıyorsun bir nevi. İşlemcinde yetersiz 5 6 ay önce rahat bir şekilde oynaman bir şeyi değiştirmez oyun 2 haftada bir güncelleme alıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı