GTX 1070 DUAL OC Ekran Kartı Fanı Kırıldı

Eee yani hem onları görürsün hemde işini görürsün :)diğer türlü çok zor, parçayı bulsak takması kolay ancak türkiye ye gönderim yok diyorsun. İşi bozuyor, birde ekran kartının sürekli o halde çalışması büyük risk, aşırı titreşim oluyordur dengesizlikten dolayı. Şunu da düşün benim ekran kartı 3 fanlıydı ve son seri ekran kartıydı yeni çıkmıştı. Bence fazla bir şey istemezler. Yaptırmadan da olmaz, gelip yaptırman şart onu sıkıntı yani :)

Ahh Ahh güzel söylüyorsun ama vizelerim başlıyor çok kötü bir zaman. Vize sonrasına kalıyor artık :D Yahu ben bana 1080 falan vermesinler ücretsizler yapsalar yine sevinirim :D
Evet arkadaşlar,

26.11.2018 tarihinde ekran kartımı ASUS'a bıraktım. Beni arayacaklarını gereken miktarı hesaba yatırmamı söyleyeceklerini eğer kabul etmezsem tamiri yapılmayacağını söylediler ben yine de kabul ettim maksat rakamı duymak için. 28.11.2018 tarihinde tamiri yapıldı test ediliyor yazıyordu. 29.11.2018 tarihinde teslim alınmayı bekliyor yazıyordu sistemlerinde. Ben ise 30.11.2018 tarihinde kartı almaya gittim. Bakır borular, fanlar, kasası komple set halinde değişmiş jelatinli şekilde teslim aldım. Orada elimle kontrol ettim birşey göremedim. Eve geldikten sonra tekrar elimle hızlıca fanları döndürüp bıraktım ama kırık olan fanın olduğu yeni fan sanki bir yere çarpıyor gibiydi tam olarak anlayamadım. İki fan da ayırca balans sorunu var gibi geldi sağa sola çok yatıyor. Yani bilemiyorum şimdi başımdan böyle olay geçtiği için ben biraz takıntılı mı oldum acaba normalde de böyle miydi bilmiyorum çünkü hiç bu kadar incelememiştim daha önce. @Sinan ÖZKURT arkadaşımın yaşadıklarını ufaktan anlattım hani değişti bu fanlar ama işlemcisini düzgün taktınız mı sıkıntı olmasın falan dedim tabi ki onlar sıkıntı yok test edildi diye söylediler bana. Bakalım haftaya Aksaraya döneceğim ancak o zaman bu kartı deneyebilirim.

Son düzenleme:
Kardeşim bende Asus Strix 1080 kartımın 6-7 yaprağını kırmıştım temizlerken ve daha 2 aylıktı :) Asus yetkili servisine götürdüm belki garantiden değişirler diye, biraz çakallık yaptım yani :) Durup dururken kırıldı dedim, bir fiyat çıkartırsanız da mecbur yaptıracağım dedim. Sağ olsunlar ücretsiz komple fan setini değiştirmişler :) Ama bana zararı işlemciyi de temizlemişler ve düzgün oturtmamış çalışan acemiye denk gelmiş :( bilgisayara taktım açtığım ilk oyunda işlemci aşırı ısındı ve ekran kartı 10-15 saniye içinde bilgisayarı kapatamadan yandı :) Tekrar gönderdim böyle böyle yaptınız ekran kartı yandı dedim 1 ay uğraştım dil döktüm ve sonunda 1080 i geri alıp, 1080 Ti hediye ettiler :)

Yani kısaca bence Asusa götür anlat durumu hallederler. Asus Türkiye de gerçekten ilgili, benim sorunum acemi bir çalışan yüzünden olmuştu :)
Kardeşim bende 2 gün önce aldığım ASUS EOG STRIX RTX 2070 O8G’nin elim değmesi sonucu 1fanının tek yaprağını kırdım. Bana ne tavsiye edersin.

Kardeşim bende 2 gün önce aldığım ASUS EOG STRIX RTX 2070 O8G’nin elim değmesi sonucu 1fanının tek yaprağını kırdım. Bana ne tavsiye edersin.

Kardeşim garantisi sürüyor ise ve istanbulda isen ümraniyede infocom teknik servisi var ASUS un, oraya götür ya da istanbulda değil isen kargo ilede gönderebilir sin. Ara müşteri hizmetlerini bilgi al ne nasıl gönderilir filan gibi. Kargo onlardan diye biliyorum. Ama elim deydi deme :) bir anda çatır çutur ses geldi kırıldı de. Büyük ihtimal müşteri memnuniyeti için değiştirirler ücretsiz. Ama sakın öyle kullanmaya devam etme sıkıntı olur, en kötü ücretli derlerse parası neyse ver değiştir kardeşim.
Ahh Ahh güzel söylüyorsun ama vizelerim başlıyor çok kötü bir zaman. Vize sonrasına kalıyor artık :D Yahu ben bana 1080 falan vermesinler ücretsizler yapsalar yine sevinirim :D
Evet arkadaşlar,

26.11.2018 tarihinde ekran kartımı ASUS'a bıraktım. Beni arayacaklarını gereken miktarı hesaba yatırmamı söyleyeceklerini eğer kabul etmezsem tamiri yapılmayacağını söylediler ben yine de kabul ettim maksat rakamı duymak için. 28.11.2018 tarihinde tamiri yapıldı test ediliyor yazıyordu. 29.11.2018 tarihinde teslim alınmayı bekliyor yazıyordu sistemlerinde. Ben ise 30.11.2018 tarihinde kartı almaya gittim. Bakır borular, fanlar, kasası komple set halinde değişmiş jelatinli şekilde teslim aldım. Orada elimle kontrol ettim birşey göremedim. Eve geldikten sonra tekrar elimle hızlıca fanları döndürüp bıraktım ama kırık olan fanın olduğu yeni fan sanki bir yere çarpıyor gibiydi tam olarak anlayamadım. İki fan da ayırca balans sorunu var gibi geldi sağa sola çok yatıyor. Yani bilemiyorum şimdi başımdan böyle olay geçtiği için ben biraz takıntılı mı oldum acaba normalde de böyle miydi bilmiyorum çünkü hiç bu kadar incelememiştim daha önce. @Sinan ÖZKURT arkadaşımın yaşadıklarını ufaktan anlattım hani değişti bu fanlar ama işlemcisini düzgün taktınız mı sıkıntı olmasın falan dedim tabi ki onlar sıkıntı yok test edildi diye söylediler bana. Bakalım haftaya Aksaraya döneceğim ancak o zaman bu kartı deneyebilirim.

Ne yaptın kardeşim hallettin mi ekran kartını ? sorun var mı halen ? mesaj gelmiş technopat dan yazını gördüm tekrar merak ettim sorunun çözüldü mü diye sorayım dedim :)

Son düzenleme:
Ne yaptın kardeşim hallettin mi ekran kartını ? sorun var mı halen ? mesaj gelmiş technopat dan yazını gördüm tekrar merak ettim sorunun çözüldü mü diye sorayım dedim :)

Allah razı olsun. Değişipte teslim aldığım gün yazmıştım aslında sizede teşekkür mahiyetinde ama göremediniz heralde olsun. Gittim durumu anlattım ücretsiz garanti kapsamında değiştirdiler komple set olarak. 3 gün sonra da aldım. Gittim kendim elimle teslim ettim ve aldım. Şuan ise sorunsuz çalışıyor. Ama aklıma takılan bir soru var size sorayım o halde. Şimdi ekran kartının arkasında 4 vida var çipin bağlı olduğu. O vidaların bir tanesine yapışkan kağıt yapıştırılıyor fabrika çıkışında ki daha sonra açıldı mı açılmadı mı öğrenilsin diye. Ben bunu değiştirttim garanti kapsamında ama yarın birisine satmak istesem ve bu durumu görse nasıl bir açıklama yapacağım düşünüyorum.

Allah razı olsun. Değişipte teslim aldığım gün yazmıştım aslında sizede teşekkür mahiyetinde ama göremediniz heralde olsun. Gittim durumu anlattım ücretsiz garanti kapsamında değiştirdiler komple set olarak. 3 gün sonra da aldım. Gittim kendim elimle teslim ettim ve aldım. Şuan ise sorunsuz çalışıyor. Ama aklıma takılan bir soru var size sorayım o halde. Şimdi ekran kartının arkasında 4 vida var çipin bağlı olduğu. O vidaların bir tanesine yapışkan kağıt yapıştırılıyor fabrika çıkışında ki daha sonra açıldı mı açılmadı mı öğrenilsin diye. Ben bunu değiştirttim garanti kapsamında ama yarın birisine satmak istesem ve bu durumu görse nasıl bir açıklama yapacağım düşünüyorum.

Güzel sevindim 🙂 ondan pek sorun çıkmaz, zaten siz garantiye verdiniz onlar söktüler. 3 yıl garantisi var. Eskiden önemliydi o olaylar ama artık pek bir önemi yok Asus da hele hiç yok. Ona önem verselerdi ücretsiz değiştirmezlerdi zaten 😁😉 canını sıkma yani. Birde ürününü asus.com a ekle ürünlerim bölümünden 😉

Güzel sevindim 🙂 ondan pek sorun çıkmaz, zaten siz garantiye verdiniz onlar söktüler. 3 yıl garantisi var. Eskiden önemliydi o olaylar ama artık pek bir önemi yok Asus da hele hiç yok. Ona önem verselerdi ücretsiz değiştirmezlerdi zaten 😁😉 canını sıkma yani. Birde ürününü asus.com a ekle ürünlerim bölümünden 😉

Tesekkur ediyorum ilgi ve alakan icin. Dediginiz gibi de asus.com a ekleyeyim.😊

Tesekkur ediyorum ilgi ve alakan icin. Dediginiz gibi de asus.com a ekleyeyim.😊

Ne demek her zaman Asus lu olmak ayrıcalıktır :) Asusu olanlara yardım etmek bir şereftir :D Bunu okuyan da kesin ASUS da çalışıyor der benim için :D ama doğrusu teknik servisi en iyi ASUS bence Türkiye'de ve kalite bakımında da baya iyiler :)

Ne demek her zaman Asus lu olmak ayrıcalıktır :) Asusu olanlara yardım etmek bir şereftir :D Bunu okuyan da kesin ASUS da çalışıyor der benim için :D ama doğrusu teknik servisi en iyi ASUS bence Türkiye'de ve kalite bakımında da baya iyiler :)
Tabi canım teknik servis açısından emin ol en iyisi. Asus smsifo com servisi, piksel ızgaralanması şikayetiyle gönderdiğim monitörün kutusunu koruma amaçlı sardığım 3-4 kat havalı naylonu, 31 mikron streç filmi bile açmadan, sorun yok deyip geri göndermiş. Super servisi var emin olun.

Ben 404 ile yapıştırdım 15 günlük ürünü oralara yollayıp içini açtırmak işime gelmedi açıkcası. Ayrıca Asus Türkiye servisi sms’nin yorumlarını okudum kimse memnun değil. Yapıştırdım 404 ile. Balansta hiçbir sorun yok fan %100 iken dahi ses yapmıyor. Vatanda çalışan görevli ilerde garantilik bir durum olunca fandan dolayı birşey olmaz dedi. Bence de olmaz diyr böyle yaptım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı