GTX 1070 Fiyatı Ne Olur?

GTX 1070 Fiyatı Ne Olur?

• 1.500 TL den aşağı olmaz

Oy: 39 28,9%
  • En Fazla 1.700 TL

Oy: 67 49,6%
  • 2000 TL kesin

Oy: 29 21,5%

• Oy verenlerin toplamı
    135
Titan X'den daha güçlü diye lanse ettikleri, GPU'nun asenkron çalışmasından kaynaklanan Virtual Reality'de daha yüksek performans vermesi, yani bir nevi göz boyama. Zaten Nvidia'nın kendi sitesinde açıkladığı 980 - 1080 karşılaştırmalarına bile baksan, 1070'in Titan X'den yüksek FPS veremeyeceği bariz şekilde ortada (Rise of the Tomb Raider'da bile 1080, 980'in 2 katı performans veremiyor):

GeForce GTX 1080 Graphics Card

2 katı performans zaten beklenenin bile çok ötesinde bir şey olurdu bana kalırsa. Dolayısıyla söylendiği kadar yüksek olmasa bile bana göre bu yeni kartların performansı oldukça iyi bilmem siz nasıl düşünürsünüz?

Çıktığı gün gtx 1080 alacağım. Referans tasarım mı olur yoksa firmalar çoktan tasarlayıp piyasaya 27 mayısta mı sürülür?

Ben şahsen yeni 1000 serisi kartların 900 serisine oranla beklenmeye değer olacağını zannediyordum ama açıkcası dağ fare doğurdu diyebilirim. Kepler sonrası Maxwell'deki gözle görülür performans artışını Maxwell sonrası Pascal'da göremedim. AMD Polaris eğer 400 serisinde vaadettiği performans artışını gösterirse bu yılında kazananı olur. Nvidia o kadar beklentiye karşılık sunduğu şimdilik koca bir balondan ibaret. Nvidia'nın asıl performans farkını sanırım HBM bellekli kartlarında görebiliriz.

Yeni 1000 serisi ile birlikte hem şuan günümüzde mevcut olan ekran kartlarının fiyatı düşücek hem de monitörler'in fiyatları oynayacak. Artık herkes 4K monitörlere yönelecek. Hatta ve hatta 1000 serisi ile PSU'lar da bile fiyat değişikliği olcak. Yani 1080 ile SLI yapmak isteyen birisinin 1200 Watt'lık Psu ya ihtiyacı olacağını sanmıyorum. Çünkü güç tüketimi düşük gördüğüm kadarıyla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı