GTX 1070 GTA 5 GPU Kullanımı Düşüklüğü

Blurres

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat üyeleri tüm oyunlarda olmak üzere optimizasyon sorunu yaşıyorum. Sistemimi temmuz ayında Sinerji Bilgisayar'dan toplamıştım. Tüm oyunlarda örneğin GTA V'de GPU kullanımım özellikle araba sürerken yüzde 60 70'a kadar düşüyor. İşlemci kullanımım da 70 civarında oluyor. Aynı zamanda CS:GO'da oyunu açıp 10 dk oynadığım süre 150 FPS alıyorum ama 10 dk oynadıktan sonra anca 300'e çıkıyor. Resime bakarak ne demek istediğimi de anlayabilirsiniz.

Sistemim:
MSI h170 Gaming m3 anakart
MSI GTX 1070 Gaming X
İntel İ5 6600
16GB hyperX 2133 MHz RAM
Aerocool kcas 750w 80+
Dark N10

NOT: Uzun süre cevap yazamassam bilin ki sosyalden ban yemişimdir.

asdasd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA V'in grafik ayarlarını MSAA dahil olmak üzere sona getir. Ardından sistem bileşenlerinin kullanım değerlerinin resmini yeniden gönder.

Arkadaşlar 1 hafta ban yedim. Buradan yazıyorum. Bu sorun bitek GTA V de olmuyor CS:GO'da eskiden 350 fps falan alırken artık 150 FPS alıyorum. GTA V'de zaten yüklü olduğundan beri böyle çözünürlüğü 2K yapıyorum MSAA yı kapatıyorum sonuç aynı 1080p ye alıp msaadan hepsini deniyorum. CPU kullanımı çok nadir olsada %100 e ulaşıyor ancak birtek %100 e ulaştığında değil her zaman fps sorunu genellikle dediğim gibi 70-80 civarında oluyor.

Minecraft'ı sırf fps test etmek için yükledim onda bile 100 fps civarında eski bilgisayarımda bile gt540 vardı onda 200-250 alıyordum.Şimdi ben bu bilgisayara 5000 TL boşuna mı verdim.

Yok mu yardımcı olacak arkadaş ?

Arkadaşlar 1 hafta ban yedim. Buradan yazıyorum. Bu sorun bitek GTA V de olmuyor CS:GO'da eskiden 350 fps falan alırken artık 150 FPS alıyorum. GTA V'de zaten yüklü olduğundan beri böyle çözünürlüğü 2K yapıyorum MSAA yı kapatıyorum sonuç aynı 1080p ye alıp msaadan hepsini deniyorum. CPU kullanımı çok nadir olsada %100 e ulaşıyor ancak birtek %100 e ulaştığında değil her zaman fps sorunu genellikle dediğim gibi 70-80 civarında oluyor.

Minecraft'ı sırf fps test etmek için yükledim onda bile 100 fps civarında eski bilgisayarımda bile gt540 vardı onda 200-250 alıyordum.Şimdi ben bu bilgisayara 5000 TL boşuna mı verdim.

Yok mu yardımcı olacak arkadaş ?
Kardeşim bende'de aynı sorun var. Bende intel 6500 ve GTX 1060 var. Bahsettiğin sorunları bir türlü çözemedim. Ya kimse bilmiyor cevabı yada yardım etmek istemiyorlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı