GTX 1070 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

HyperBest

Decapat
Daha fazla  
032421-19234-01.dmp bu minidump dosyamın linki bazen bilgisayarım açılırken mavi ekran yiyorum sonra kendiliğinden yeniden başlayınca geçiyor, ama yine de bu hatayı çözmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim:
MSI Gaming X GTX1070.
Ryzen 5 1600.
B350M MSI Gaming Pro ankart.
2x8 GB G.Skill Ripjaws V DDR4 2400MHz CL15 RAM.
Windows 10 kullanıyorum 240 GB HyperX furry SSD'de kurulu.
Oyunları 1TB WD Blue hard diske yüklüyorum.

1617034965952.png

Minidump dosyası yok.

Önerilen her şeyi yaptıktan sonra aldığım hata kodları değişti bu da en son ki minidump dosyası 032921-41187-01.dmp iki defa aldım mavi ekran birinde dosya oluşturmamış.
Memtest86, HD Tune testleri sorunsuz çıktı zaten BIOS güncellemeden önce bilgisayarımın bir problemi yoktu.

BIOS güncelledikten sonra daha çok sorun oldu diyorsunuz. Aslında olmaması lazım. Eğer gerçekten BIOS güncellemenin zarar getirdiğini düşündüğümüz zaman bir önceki kurulu olan sürüme çekeriz o zaman. @Murat5038 hocam minidump dosyasından tam olarak sorunu belirleyemedim. Siz bir göz atsanız iyi olacaktır. Bizi bilgilendirirsen sevinirim. :)

"DISM" rehberini uygula.

Riot Vanguard kaldır.

Hocam şöyle anlatayım BIOS güncellemem bitti bilgisayar yeniden başladı daha sonrasında Windows yüklenirken bilgisayar takılı kaldı 15 dk bekledim hiçbir şey olmadı bende reset tuşuna bastım bir de Mflash'ın kısa yol tuşunu BIOS açılış ekranında göstermeye başladı ve sürekli mavi ekran hatası almaya başladım.
Bazen de bilgisayar kendi kendine kapanıp bir iki dakika sadece fanlar açık kalıyor ve yeniden açılıyor.

Hocam şöyle anlatayım BIOS güncellemem bitti bilgisayar yeniden başladı daha sonrasında Windows yüklenirken bilgisayar takılı kaldı 15 dk bekledim hiçbir şey olmadı bende reset tuşuna bastım bir de Mflash'ın kısa yol tuşunu BIOS açılış ekranında göstermeye başladı ve sürekli mavi ekran hatası almaya başladım.
Bazen de bilgisayar kendi kendine kapanıp bir iki dakika sadece fanlar açık kalıyor ve yeniden açılıyor.

BIOS'tan ayarları sıfırlayın. Boot sırasına da bakın.

Geri
Yukarı