GTX 1070 ve i5 6500 Darboğaz Yapar mı?

Mustafa Aguş

Kilopat
Daha fazla  
LoL'de 250 FPS alıyorum 100'e kadar düşüyor, yayın yapmaya başladım yayınlarda 40 FPS'e kadar düşüyor.

PUBG'de yayın dışında 60 FPS alıyorum fakat son nesil işlemci ile GTX 1070 kullananlar 100+ FPS alıyor, 2 yıldır termal macun yenilemedim, termal macunla mı bir alakası var, yoksa işlemci mi darboğaz yapıyor?
Çünkü i5 6500 ve GTX 1070 kullananlara baktım, onlar da videolarda düşük FPS alıyor, i5 8600 almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 6500 ile GTX 1070’te darboğaz olur fakat eğer i5 8600’ya geçmeyi düşünüyorsanız bilmeyebileceğinizi var sayarak söylüyorum, anakartınızı da değiştirmeniz gerekecek.

Anakartımı değiştireceğimi biliyorum fakat fps im kesin artıcak mı çünkü çok düşük fps alıyorum
Bunu oyunlarda ekran kartı kullanımına bakarak anlayabilirsin. İ5 6500 kesinlikle darboğaz yapar. İ5 6500'den daha güçlü bir işlemci olan İ3 8100 bile GTX 1060 6GB versiyonunda bazı oyunlarda darboğaz yapıyor. Soruna gelicek olursak; FPS'in kesin artar. Ama almadan önce kesin bir darboğaz olduğunu anlamak için MSI afterburner ile oynadığın oyunların değerlerini atar mısın? Yayın açtığın zaman FPS'in düşmesi; yayın açtığın zaman işlemciye yük binmesidir. 8. nesil İ5 aldığın zaman güçlü bir işlemci olduğu için bu sorun gözle görülür şekilde azalır.

2. EL i7 6700k veya 7700k almaya karar verdim hem anakartımı değiştirmeme gerek kalmayacak msi afterburner açıp testlerini hemen atıyorum
i7 8700 alma kararı aldım anakart da alıcam darboğaz var evet gpu usage %60-70 arası bir şey cpu %100 iken...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı