GTX 1080 oyunda 77 derece

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese merhaba. MSI GTX 1080 Gaming X GPU ile maksimum ayarlarda Shadow of The Tomb Raider oynarken fanlar %85 ve 90 civarında çalışarak ancak 77 derece ile tutabiliyor. 3 giriş 2 çıkış fanı mevcut. Be Quiet Pure Wings 2 120mm. Kasa XPG Invader. Kasanın önünündeki mıknatıslı metal parça çıkarılmış fakat toz filtresi takılı halde bu sıcaklık. Custom ayar yapmazsa 81-82 dereceyi görüyor. Gaming X kartının soğutmasına herkes iyi diyor. 2 aydır bu sorunla uğraşıyorum. 2 ay önce termal macun değiştirmiştim Corsair XTM50 termal macunu ile. Macun aşırı katı idi, kalın sürmem veya macunun mağazada çok beklemiş olmasından dolayı olabilir mi bu sıcaklıklar? Macun yanlış sürülmüş olsa daha da yüksek olmaz mıydı?

Son düzenleyen: Moderatör:
85-90 derececeye kadar endişe etmenize gerek yok.
Çok ilginç bir durum oldu hocam. Üçüncü egzoz fanını taktım. 3 pinli PWM olmayan XPG Invader'ın içinden çıkan fanı ve şuan ilginç bir şekilde 74-75 civarına düştü. Oysa benim sonradan satın aldığım BeQuiet Pure Wings 2 12cm fanlar daha performanslı sanıyordum. Bir de CoolerMaster Mastergel Maker ile termal macunu yenilersem stabil bir değer alırım sanırım. Sırf bu yüzden 3 fanlı RTX 3060 almayı düşünüyordum Gigabyte'ın Vision OC modelini.

1648741224564.png

Çok ilginç bir durum oldu hocam. Üçüncü egzoz fanını taktım. 3 pinli PWM olmayan XPG Invader'ın içinden çıkan fanı ve şuan ilginç bir şekilde 74-75 civarına düştü. Oysa benim sonradan satın aldığım BeQuiet Pure Wings 2 12cm fanlar daha performanslı sanıyordum. Bir de CoolerMaster Mastergel Maker ile termal macunu yenilersem stabil bir değer alırım sanırım. Sırf bu yüzden 3 fanlı RTX 3060 almayı düşünüyordum Gigabyte'ın Vision OC modelini.

Eki Görüntüle 1347066
Kasadaki hava sirkülasyonu iyi olmadığı için (bilgim yok iyi de olabilir) fan iyi de olsa, havayı tahliye edemiyordu sanırım. Sıcaklık artık çok çok normal seviyelere düşmüş gibi.

Kasadaki hava sirkülasyonu iyi olmadığı için (bilgim yok iyi de olabilir) fan iyi de olsa, havayı tahliye edemiyordu sanırım. Sıcaklık artık çok çok normal seviyelere düşmüş gibi.
600 TL ye almıştım kasayı Aralık ayında. Çok iyi olduğunu sanmıyorum hava akışının zaten. O yüzden takılabilecek her yere fan taktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı