GTX 1080 Oyunlarda Yaşanan Ani FPS Düşüşleri

Vivace

Hectopat
Merhabalar,

Sistemimde bazı oyunlarda anlık FPS düşüşleri yaşıyorum. Windows'u baştan orijinal bir şekilde kurmama rağmen bu sorun az da olsa devam ediyor. Şu an bütün oyunlarda denemedim ama en azından şu an oynadığım oyunlarda çok ufak sürelerle FPS düşüşleri yaşıyorum.

AIDA64 Raporu: Report.htm - Google Drive

Sistemimde bir problem mi var? Yoksa oynadığım oyunlardan kaynaklı bir problem mi yaşıyorum?

@26318 @Recep Baltaş @Murat5038

Birçok sebep olabilir.Acaba soğutma sisteminde sorun var mıdır kartın?Ne zamandır kullanıyorsun,temizliğni vs yaptın mı?Yüklemiş olduğun bazı çok alasız programlar bile bu fps düşüşlerinin sebebi olabilir.Bende Autocad CsGo oyununda 2-3 dk da bir fps düşüşüne sebep oluyordu..Şansa silince fark ettim.Denemek için geri yükledim Autocad'i gene fps düşmeye başladı,sildim yine düzeldi.

@melik taşdemir Sıvı soğutma kullanıyorum ve alalı daha 4 ay gibi bir süre oldu. Temizliğini düzenli olarak yapıyorum, yüklediğim programlar monitörün yazılımı, oyunlar, anakart yazılımı gibi gerekli uygulamalardır. Sistemin bazı parçaları 2.5 yıllık (SSD,HDD,Anakart,RAM) Fakat SSD ve HDD'nin sağlıklarını test ettiğimde %100 ve sağlam şekilde çıkıyor. RAM için MemTest yaptığımda hatasız şekilde çıkıyor. Anakart zaten aldığımdan bu yana ortalama 23-27 derece arasında düzgün olarak çalışıyor. Donanımsal olarak bir sorun olması bana hiç mantıklı gelmiyor açıkçası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı