GTX 1080 PUBG FPS düşmesi

Jukamecit

Hectopat
İ5 9600k işlemci
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1080
ASUS TUF Z390-Plus Gaming ana kart
Corsair Vengaence Pro (2X8) 16 GB 3200MHZ CL16 RAM
Cooler Master Masterliquid Lite 240 sıvı soğutma
250GB Samsung Evo970 SSD
Seagate 1TB 7200RPM harddisk
600W 80+ Rampage power
HP 24es display 60Hz 7ms 1080p monitör

Arkadaşlar bu sistemi ben 2 hafta önce tüm bileşenler sıfır yanlız ekran kartını 2. El aldım PUBG'de daha doğrusu vikendide bazen FPS öyle bir düşüyor ki ekran kartı şimdi mavi ekran verecek sanıyorum FPS 130'dan bir anda 10-20-30 arası oluyor hemen hemen bir 30 saniye böyle devam ediyor ben nedenini bulamadım.

Dip not: NVIDIA ayarları performans ve benim tercih ettiklerim de.

PUBG settings
Çözünürlük: 1080p
Kenar yumuşatma: Yüksek
Rotüş: Düşük
Gölge: Yüksek
Doku: Yüksek
Efekler: Düşük
Yeşillik: Düşük
Görüş uzaklığı: Yüksek

Ayarlarım bu şekilde konumla ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun akıcılığı için ve keskinliği için bence very low ayarlarda oynamayı denemeni tavsiye ederim.
Oyun cidden garip very low da daha keskin hale geliyor ve gereksiz detayları görmüyorsun. (K/D 2,5)

En optimize harita sıralaması dersen bence sanhok sonra erangel miramar vikendi diyebilirim.

Oyun akıcılığı için ve keskinliği için bence very low ayarlarda oynamayı denemeni tavsiye ederim.
Oyun cidden garip very low da daha keskin hale geliyor ve gereksiz detayları görmüyorsun. (K/D 2,5)

En optimize harita sıralaması dersen bence sanhok sonra erangel miramar vikendi diyebilirim.
Sizce böyle bi sisteme very low oynamak yakışır mı 😊 bende BF5 ve Cod WWII var onlarda full ultra ayarla oynuyorum hiç bi sıkıntı yok. Ama tavsiyenizi deneyeceğim teşekkürler.

Sizce böyle bi sisteme very low oynamak yakışır mı 😊 bende BF5 ve Cod WWII var onlarda full ultra ayarla oynuyorum hiç bi sıkıntı yok. Ama tavsiyenizi deneyeceğim teşekkürler.
PUBG de very low daha iyi gibi geliyor... diğer oyunlar için evet full farklı öyle oynanmalı :)

Sisteme yakışır mı bilemem fakat rekabetçi oyunlarda gereksiz detayları kaldırmak ( ayarları düşürmek) çoğunlukla daha iyidir. Rakibiniz sizi çok düşük ayarlarda daha kolay görebilir.

Hocam PUBG'ye işlemez bu sistem; Optimizasyonu olmayan bir oyun olduğu için. Hatta gölgeyi yüksekte oynamaya devam ederseniz bir şeyler yanabilir. Rekabetçi oyunlarda yüksek bütçeli sistem toplamaktaki amaç oyunu akıcı kılmak içindir. Önemli olan düşmanı rahat görebilmek; çiçeği,böceği ultra görmenin bir faydası yok yani. Sistem çok iyi oyun bozuk onu tekrar belirteyim yanlış olmasın.

Sisteme yakışır mı bilemem fakat rekabetçi oyunlarda gereksiz detayları kaldırmak ( ayarları düşürmek) çoğunlukla daha iyidir. Rakibiniz sizi çok düşük ayarlarda daha kolay görebilir.
Katılıyorum. Uzaktan çimlerin arasından yatarken belli oluyor.
Hocam PUBG'ye işlemez bu sistem; Optimizasyonu olmayan bir oyun olduğu için. Hatta gölgeyi yüksekte oynamaya devam ederseniz bir şeyler yanabilir. Rekabetçi oyunlarda yüksek bütçeli sistem toplamaktaki amaç oyunu akıcı kılmak içindir. Önemli olan düşmanı rahat görebilmek; çiçeği,böceği ultra görmenin bir faydası yok yani. Sistem çok iyi oyun bozuk onu tekrar belirteyim yanlış olmasın.
Aslından bende seninle hemfikirim bu oyunun optimizasyon sıkıntısı gerçekten var. Bf5 gibi 60gb yakın bi oyunda minimum 110 fps aşağısını görmüyorum “Çok hareketli ve patlamalı sahnelerde”. PUBG, BF5 gibi ahamşanlı bi oyunda değil. Üstelik 30gb yakın bir kapasitesi var. Buda yarı yarı demek. Yani fps oyun içeriden minimum 130dan nasıl olurda 80-90 olur anlamış değilim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı