GTX 1080 Sistem FPS düşmesi

Hasan Aslivar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, arkadaşın PC'si PUBG'de drop yapıyor da bir size danışayım dedim. Kenar yumuşatma ultra, doku ultra, görüş uzaklığı yüksek, gerisi çok düşükte drop oluyormuş. Sonra ayarları ortaya aldığında FPS 90 oluyormuş ortalama. Format atmış düzelmemiş, driver kurulu her şeyin. Sistem i7 6700K, GTX 1080, 16 GB RAM, SSD var PC'de kaç GB bilmiyorum. HDD 1 TB, 144 Hz 1 ms monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun kurulu olduğu SSD veya HDD’den kaynaklı problem olabilir. Sistem yeniyse bağlı olduğu pirizden yeterli gücü çekemiyor olabilir daha önce bir arkadaşımın başıma geldi herşeyi denedik tüm parçaları garantiye gönderdik format falan filan derken olayın pirizden olduğunu fark ettik.

Ayarlar ortaya alınca normal ama 1080 güçlü bir kart, darboğaz yapabilir. Overclock yaparsa büyük oranda iyileşme olur. işlemci gücünü %20-25 civarında artıyor 6. nesilde.

Arkadaşlar i7 6700K GTX 1080 e darboğaz yapmaz yenimi toplamış bilmiyorum da önce bir dediklerinizi iletiyim ona göre geri dönüş yaparım size hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı