GTX 1080 sistemi yükseltmeye nereden başlanmalı?

Arkadaşlar cümleten teşekkür ediyorum açtığım konulardan en çok keyif aldığım konu buydu.

2000 serisinden 5000'e sıçrama yapmak tüm çehresini değiştirecektir bilgisayarın. Ben de yaptım geçtiğimiz aylarda. 5700X'in fiyatı 5600X'lerden çok farklı değildi en son gördüğümde. Bütçeniz elverirse onu da düşünebilirsiniz. En azından daha çok çekirdek-thread sahibi olursunuz.

Ryzen 7 5700 oluyor değil mi dediğiniz oda 6 7 FPS fark ettiriyormuş kafama takıldı ama bütçemide zorlar bir yandan 8 çekirdek 😁

Son düzenleme:
Arkadaşlar cümleten teşekkür ediyorum açtığım konulardan en çok keyif aldığım konu buydu.

Ryzen 7 5700 oluyor değil mi dediğiniz oda 6 7 FPS fark ettiriyormuş kafama takıldı ama bütçemide zorlar bir yandan 8 çekirdek 😁

5700X her türlü daha iyi fakat F/P olarak 5600/x daha başarılı. Kalanı bütçenize kalmış ki ben B450'ye Max 5600X takılmasından yanayım. Çipset desteklese bile işlemciye güç sağlamakta zorlanabilir. Bu arada güç tüketimleri ile ilgili bir bilgim yok, ikisinin de ısı yayma kapasitesi 65W genelde bunun 3 katına kadar güç çekiyor fakat dediğim gibi net ibr bilgi bulamadım.

İkinci el temiz 6800 XT falan yok mudur, güzel kart aslında. Düşünülebilir.

Temizleri ikinci el durumuna göre 8K ile 10k arasında değişiyor neredeyse 1 aydır takip ediyorum hatta 7K bandında falan bulunuyordu ancak şu sıralar 9'dan aşağı temiz yok gibi güvenemiyor insan.

Ekran kartları şu an da ucuz gibi geliyor bana.

Evet pandemiye göre çok daha iyi şu an.

4000 serisi bir kart almayacaksanız ikinci elde güzel kartlar bulunabiliyor.

4000 serisini bekliyorum fiyatlandırma çok yüksek olursa 6800 XT ayarında bir şeyler düşünüyorum.

Temizleri ikinci el durumuna göre 8K ile 10k arasında değişiyor neredeyse 1 aydır takip ediyorum hatta 7K bandında falan bulunuyordu ancak şu sıralar 9'dan aşağı temiz yok gibi güvenemiyor insan.

Evet pandemiye göre çok daha iyi şu an.

4000 serisini bekliyorum fiyatlandırma çok yüksek olursa 6800 XT ayarında bir şeyler düşünüyorum.

GTX 1080 aldım 3900'e geçen sene bu vakit şimdi 3500 desen satılmıyor.

Evet hocam şu an 4K ile 5K arası fiyatı var ancak 4K ve 5K ya 6600 XT gibi daha güncel performanslı kartlar var zaten. GTX 1080 almak pek mantıklı bir seçenek değil artık.

Tabii öyle ama 3500'e de alan yok daha aşağıyada alan yok.

Ryzen 5 5600 3800₺ Teknobiyotik sipariş geçtim hayırlısı olsun cümlemize Allah sizlere çok daha iyilerini nasip etsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı