GTX 1080 Ti mor ekran sorunu

NhiteKing123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler herkese.
GTX 1080 Ti ekran kartım var, son günlerde sebepsiz yere tüm görüntü donuyor ve etrafta mor kutucuklar çıkıyor, sonra da siyah ekran olup genellikle kendini yeniden başlatıyor. 6 ay önce de bu şekilde olduğunda bir süre sonra görüntü vermeyi tamamen bırakmıştı. O olaydan sonra ASUS sevisinden bana GPU'nun yandığını ve değiştirilmesi gerektiğini söyleyip bir ton para aldılar (başka bir şansım yoktu, ekrana hiç görüntü gelmemeye başlamıştı.) Şimdi aynısı tekrarlamaya başladı, üstte anlattığım gibi. Tamirden daha 2 ay dahi geçmedi. Bu olduğunda GPU clock ve Memory clock aşağıdaki gibi gözüküyor (burada 2 defa oldu ikisinde de 3 dakika civarı sürdü).

Bilgisayarı yeni sıfırladım, sürücüleri daha dün sıfırladıktan sonra yükledim ve güncel.

Dosya Ekleri

• gpu.png
    gpu.png
    116,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen yine GPU arızası. Tanımladığınız sorun genelde ekran kartları ömrünü doldurmaya yakın olduğunda oluşuyor.
Servis tamir garantisi falan vermiş miydi?
Eğer verdiyse tekrar servise gönderin fakat vermediyse yapılabilecek per bir şey yok.

Muhtemelen yine GPU arızası. Tanımladığınız sorun genelde ekran kartları ömrünü doldurmaya yakın olduğunda oluşuyor.
Servis tamir garantisi falan vermiş miydi?
Eğer verdiyse tekrar servise gönderin fakat vermediyse yapılabilecek per bir şey yok.
3 ay vermişti, tekrar göndereceğim ama böyle mi devam edecek hep, servise yolla 2 ay kullan tekrar yolla mı yapmam gerekecek?
Az önce oyundayken aynısı oldu ve bu sefer nerden bulduğunu bilmediğim yeşil dokularla kapladı tüm oyunu.

Dosya Ekleri

• lol.png
    lol.png
    403,3 KB · Görüntüleme: 21
3 ay vermişti, tekrar göndereceğim ama böyle mi devam edecek hep, servise yolla 2 ay kullan tekrar yolla mı yapmam gerekecek?
Az önce oyundayken aynısı oldu ve bu sefer nerden bulduğunu bilmediğim yeşil dokularla kapladı tüm oyunu.
Ekran kartı driverinizi DDU ile silip yükle yapmayı deneyin son bir kere. Bu sefer farklı sürüm kurun ama.
Hep böyle olmaz bence ama arıza verme ihtimali her zaman olucak.

Yeni konular

Geri
Yukarı