GTX 1080 Ti oyunlarda titreme, pikselleşme ve takılma sorunları

Makaleler
5
Merhabalar, öncelikle baştan söyleyeyim diğer konulara baktım çözüm bulamadım. Sistem yeterli olmasına rağmen oyun esnasında gölgelerde titreme, pikselleşme, ve gidip gelme gibi sorunlar var. Ve yerdeki objelerde sonradan yükleniyor. Bu bütün oyunlarda var. Ve üstüne eğer V-SYNC açmazsam monitörde yatay çizgiler beliriyor ve anlık görüntü ikiye bölünüyor. Monitör 60 Hz bu arada. Sistem bileşenlerini de yazdım, teşekkürler.

Ekran kartı: MSI GeForce 1080 Ti Gaming X
İşlemci: Intel i7 7700
Anakart: Asus Rog Strix Z270H Gaming
SSD: Samsung 850 EVO 250 GB sata 3.0
Harddisk: Toshiba 3.5'' 2TB Sata 3.0
RAM: Kingston 16 GB HyperX Predator
Güç Kaynağı: Corsair TXM750 80Plus Gold
Kasa: Everest Rampage Majesty Gaming
S. Soğutma: COOLER MASTER SEIDON 120V V3 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Monitör: Asus PB287Q
Windows 10 Home

Monitör tazeleme hızının üstüne çıktığınız zaman V-SYNC kapalı olması durumunda yırtılma denen olay gerçekleşir. Yırtılma olmasın diyorsanız V-SYNC açık tutun. MSI Afterburner ile bahsettiğiniz sorunların gerçekleştiğinde aldığınız değerleri paylaşın.
V-SYNC her oyunda açık maalesef. Yoksa dediğiniz gibi yırtılma oluyor. Değerleri de gün içinde paylaşmaya çalışırım.

PSU'nun farklı PCI güç bağlantısı varsa onlarla değiştir. Monitörün bağlantı türü HDMI ise DPort, Dport ise HDMI ile değiştir. DSR açmakta çözüm olabilir.
İlk cümleyi anlamadım, zaten montajı da ben yapmamıştım, biraz daha açabilir misin? Monitörü Display Port'u ile kullanıyorum, HDMI'ı da denerim elbet. DSR nasıl yapılır bilmiyorum onuda açıklar mısın?

Resimde ki gibi, sürekli gölgelerin gidip gelmesi gibi, Afterburner'da da benzeri oluyor. Ayarlar en üstte ama çözünürlük 2k. Bu arada oyun orijinaldir Steam'den almıştım ama şuan satışı yok.
20180119071502_2.jpg
20180119071519_1.jpg

4.jpg
5.jpg

MSI Gaming App oyun içi değerleri göstermemiş ama ilk resim de FPS 35-40 idi. İsterseniz Afterburner ile de görüntü alırım ama sizde ki gibi değil bende ki. Bütün sürücülerim güncel. Windows, BIOS, ekran kartı. Sıcaklık değerleri de normal, yardımlarınızı bekliyorum... @Mikail Fidan

@THE_MILLER @NookumPie Yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı