GTX 1080 Ti Sistem Ekrana Görüntü Gelmemesi

Berkay-

Hectopat
Daha fazla  
Evet yeni bir sistem topladım, bazı parçaların başka şehirlerden gelmesi gerekti derken 1 hafta sürdü. Dün tamamlandı set ve kurdum. Daha önce kendim hiç kurmamıştım, eski kasanın her şeyini söküp tekrar takabiliyordum sorun yaşamadan fakat çıkarmadan önce nerelere takılı olduğunu iyi biliyordum. Bunda öyle olmadı işler.

En son halini şöyle söyleyim, fişe takınca kasa çalışıyor, fanlar dönüyor, LED'ler yanıyor fakat mönitörde “no display signal” alıyorum. HDMI ile denediğimde de aynısı oluyor.

Sizden yardım istiyorum fakat öncelikle sormadık istediklerim var, elbette size çok basit gelebilir. Şu anki durumda işlemcinin ve ekran kartının çalıştığını nasıl anlarım ya da şöyle diyelim, açılması için gerekli olan temel bileşenleri doğru taktığımdan nasıl emin olurum? Mesela ekran kartının fanı ilk başta dönüyor sonrasında duruyor, tabi bu ilk baştaki süreçten sonra driverına geçtiğinde o da olmadığı içinde olabilir. Bir de o kablo olayı karışık bence baya, çoğunu doğru takıtm fakat boşta olanlar var, 1-2 tane emin olmadığımda var. Ve M.2 SSD varken HDD SATA şart mı?

Sistemi özetleyim;
Anakart: Asus Rampage Apex VI
Ekran Kartı: MSİ 1080Ti Gaming X 11GB 352bit
İşlemci: Intel 7820x
Soğutma: Corsair H110i
Güç Kaynağı: Cooler Master Vanguard 1000v
RAM: G Skill 2x8 Trident Z 3200. ( 2X8 daha eklenecek, başka bir yerdeydi kit yeni geldi. Şu an dahil edilmedi )
Hafıza: Samsung 960 Pro 512GB ( 2 TB daha eklenicek, RAM ile aynı yerden geldi, henüz dahil edilmedi )
Monitör: Asus PG258q, 1ms 240Hz + Asus PG348q Curved 5ms 100Hz. ( Denenen monitör PG258Q, diğeri henüz dahil edilmedi )

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı