GTX 1600 Super sistemde GTA 5 Online düşük FPS

Kishire

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Sistemim; GTX 1600 Super.
16 GB 3200MHz RAM.
AMD Ryzen 5 2600.
B450M.

Bu özellikli bir PC ile insanlar Ultra da 80FPS alırken;
Ben High ayarlarda 60 FPS civarındayım ve kasıyor gibi görünüyor. Nedeni ne acaba? Bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim.
Ekran kartı falan hepsi güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Online mı? Single mı?
Ekstra Grafik ayarları ne durumda?
HUD Düzenindeki bilgileri gelişmiş olarak seçerek ekran görüntüsü alabilir misin?

Screenshot_1.png

GTX 1600 diye bir kart yok, GTA Online kronik FPS problemli bir oyun RTX 3090 ile düşük FPS almanız da olası herkeste farklı sonuçlar vermekte başka oyunlarda test edin. Haritanın bulunduğunuz noktası bile farkedecektir.

Online'da çok takılmamak lazım FPS'e. Sunucudaki oyuncu sayısı, haritada bulunduğunuz yer gibi faktörler daha çok etki ediyor. Ben de bazen 50-60 bazen 90-100 FPS alıyorum.

Merhabalar.

Sistemim; GTX 1600 Super.
16 GB 3200MHz RAM.
AMD Ryzen 5 2600.
B450M.

Bu özellikli bir PC ile insanlar Ultra da 80FPS alırken;
Ben High ayarlarda 60 FPS civarındayım ve kasıyor gibi görünüyor. Nedeni ne acaba? Bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim.
Ekran kartı falan hepsi

Öncelikle sorun sizde değil GTA Online'da kişi sayısı arttıkça FPS değerin düşer.

Teşekkürler yorumlarınız için.
1660S yazacaktım yanlış olmuş.
Sorun şu ki daha kötü özelliklere sahip olan arkadaşlarım High'da kasmadıklarını söylüyor bu biraz can sıkıcı olabiliyor.

Online'da çok takılmamak lazım FPS'e. Sunucudaki oyuncu sayısı, haritada bulunduğunuz yer gibi faktörler daha çok etki ediyor. Ben de bazen 50-60 bazen 90-100 FPS alıyorum.
gta online serverlara 60 fps sınırlandırması getirdi sunucuları yormamak için nasıl alıyorsun o kadar hocam şanslısın belki nisan ayında yoktu ama sorayım dedim :D yanlış anlama yoksa.

Geri
Yukarı