GTX 1650 1300MHz'te takılıyor

AliArhan

Decapat
Daha fazla  
GTX 1650 1300 MHz'nin üstüne çıkmıyor. FurMark testi de yaptım, masaüstunde 1700MHz olan kart FurMark (FurMark olması şart degil herhangi bir grafik uygulaması) açılınca 1300MHz'ye düşüyor. Isınmayı engellemeye çalışıyor diye düşündüm ama ısınma sorunu yok, kart 53 derece. Bu kartı nasıl 1700 MHz seviyelerine getiririm?

Not: Herhangi bir FPS kilitlemesi veya güç kilitlemesi yok.

HWiNFO64 uygulaması açıkken test gerçekleştirip ekran kartı değerlerini paylaşabilir misiniz? Watt değeri 75 olması gerekiyor. Eğer ki bu gücü sağlayamıyorsa Board'a yeterince Power vermiyor olabilir (çok fazla araştırılması gereken mevzu) ya da diyot sorunu olabilir hatta PSU sorunu bile olabilir.

Afterburner ile denediniz mi?

Degerler zaten Afterburner.

Bir de islemciyi soylemeyi unutmusum islemci Ryzen 5 5500U.

HWiNFO64 uygulaması açıkken test gerçekleştirip ekran kartı değerlerini paylaşabilir misiniz? Watt değeri 75 olması gerekiyor. Eğer ki bu gücü sağlayamıyorsa Board'a yeterince Power vermiyor olabilir (çok fazla araştırılması gereken mevzu) ya da diyot sorunu olabilir hatta PSU sorunu bile olabilir.

Hocam HWMonitor'de watt degeri yazmıyor mu?

Son düzenleme:
Hocam sistem laptopmus ben de arkadas islemciyi soyleyince simdi fark ettim.

Değerleriniz gayet normal bence.
1672952912971.png

Tüm sensörler detaylarıyla yazıyor.

Bu arada laptop kullanıyormuşsunuz. GTX 1650'ler mobil tarafta 35wtan başlıyor. 1300 MHz normal değerleriniz olabilir.

Hocam GTA 5 oynarken 1790 MHz'ye çıkıyor Valorant'ta da ben oynarken 1300MHz de takılıyor ölünce takımdan birini izlerken 1790 MHz'ye çıkıyor yani potansiyelde istesem 1800 MHz'ye çıkarabilirim.

Hocam GTA 5 oynarken 1790 MHz'ye çıkıyor Valorant'ta da ben oynarken 1300MHz de takılıyor ölünce takımdan birini izlerken 1790 MHz'ye çıkıyor yani potansiyelde istesem 1800 MHz'ye çıkarabilirim.
Bu VALORANT'ın optimizasyonuyla alakalı bir şey. Cihazla alakası yok.

Geri
Yukarı