GTX 1650 GTA 5 performansı nasıl?

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam grafik ayarlarına bakamadık nasıl olduğunu bilmiyorum
Sadece sıcaklıkara bakmıştık
Sıcaklık sorunu söz konusu olamaz burada, 4.5/5 seneden beri 80-81 derece aralığında manuel OC yaparak 1060 6G kullanıyorum, daha 1 FPS bile kayıp yaşamadığım gibi çekirdek/bellek frekanslarında düşüş vs de gözlemlemedim.

Optimum performans açısından Youtube testlerindeki uygulanan ayarlar seçilebilir, GD6 sürüm 1650 için çok düşük performans değerleri bunlar, en basitinden başlıca MSAA bile açık kalmış olabilir mesela.

Son düzenleme:
Bu ısıları çok yüksek diyenler ne yaşıyor acaba? 75 derece gayet ideal bir değer. Kasanın kötü olma ihtimali, termal macunun durumu ve toz durumunu da göze alırsak iyi bile denebilir.

75w çeken bir kart için 75 derece bana hiç de normal gelmedi. Tabii arkadaş kasanın hemen dibinde elektrikli ısıtıcı tutuyordur, çok eski model her yeri kapalı kasa kullanıyordur olabilir. Ama normal oda sıcaklığında 75 derece böyle düşük güç tüketimli bir kart için normalin üzerindedir.

75w çeken bir kart için 75 derece bana hiç de normal gelmedi. Tabii arkadaş kasanın hemen dibinde elektrikli ısıtıcı tutuyordur, çok eski model her yeri kapalı kasa kullanıyordur olabilir. Ama normal oda sıcaklığında 75 derece böyle düşük güç tüketimli bir kart için normalin üzerindedir.
Her ne kadar önceki mesajımlarımda sıcaklık noktasında ciddi bir sorunun olmadığını dile getirsem de konu özelinde değerlendirilmesi gereken bir başka unsur, katılıyorum. Bu kadar low TDP'si olan bir kartın standartlarının biraz üstünde seyreden bir değer, performans anlamında problem yaratmasa bile bence üzerine düşülmesi gereken bir husus..

Sıcaklık sorunu söz konusu olamaz burada, 4.5/5 seneden beri 80-81 derece aralığında manuel OC yaparak 1060 6G kullanıyorum, daha 1 FPS bile kayıp yaşamadığım gibi çekirdek/bellek frekanslarında düşüş vs de gözlemlemedim.

Özellikle merak ettim sizin bu mesajınızdan sonra benchmark yaptım. 165 Watt çeken kartım 68 dereceyi geçmedi. Belki ekran kartı fan hızını çok düşükte kullanıyor olabilirler.

Ekran Görüntüsü (184).png

Özellikle merak ettim sizin bu mesajınızdan sonra benchmark yaptım. 165 Watt çeken kartım 68 dereceyi geçmedi. Belki ekran kartı fan hızını çok düşükte kullanıyorlar olabilirler.

Eki Görüntüle 1267787
Benim kartı @kino da bilir. Zamanında donanım bilgim zayıfken aldığım kronik sorunlu birinci nesil manuel OC'la ortalama 140-142W civarı çeken Asus Dual model bir 1060 6GB. Öyle sorunlu bir soğutma sorunu var ki bu kartın CM MasterGel Pro ile daha bu sene macun yenilememe rağmen eskiye nazaran yine de bana mısın demedi. Gerçi sorunum yok, ortalama fan devriyle sınırda takılıyor şu an ama artık akıllandım, bir sonraki ekran kartını alacağım zaman sırf biraz daha ucuz diye Gaming X/ROG Strix'ten yönümü başka tarafa da çevireceğimi sanmıyorum..

Son düzenleme:
Her ne kadar önceki mesajımlarımda sıcaklık noktasında ciddi bir sorunun olmadığını dile getirsem de konu özelinde değerlendirilmesi gereken bir başka unsur, katılıyorum. Bu kadar low TDP'si olan bir kartın standartlarının biraz üstünde seyreden bir değer, performans anlamında problem yaratmasa bile bence üzerine düşülmesi gereken bir husus..
Ben tüm etkenleri olumsuz olacak şekilde göz önünde bulundurarak yorum yaptım. Her şeye rağmen en kötü şartlarda bile bu sıcaklıklar asla karta zarar vermez ve "çok" yüksek sıcaklık sayılmaz. Gerekli bakımları yapıldığı zaman daha düşük sıcaklıklara ineceğini düşünüyorum. Evet kartın gücüne ve modeline göre anormal bir değer fakat zarar verecek kadar yüksek sıcaklıklar değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı