GTX 1650 HDMI ile 144 Hz alınmıyor

Muhammed kuznek

Centipat
Bugün 144 Hz destekleyen kablo aldım, HDMI. Geldim, taktım. 120 Hz destekliyor ama arkasında 144 Hz desteklediği yazıyor. Ne yapayım?

GTX 1650 ekran kartı, kasada DPI girişi yok.

DPI diye bir kablo türü yok. DP(display port) var. Ayrıca ekran kartınızda DP çıkışı olması lazım. Günümüz ekran kartlarının neredeyse hepsinde en az iki tür çıkış var. Bunlar da genellikle DP ve HDMI oluyor. Varsa üçüncü tür olarak DVI koyabilirler. Ekran kartınız hangi marka elinden çıktı bilmiyorum. Siz sadece GPU modeli olan GTX 1650'i söylediniz. Markaların özel tasarımlarında bu değişebiliyor. Örneğin, gördüğüm kadarıyla Asus TUF modelinde HDMI/DP/DVI çıkışlardan birer tane var. Gigabyte OC modelinde 2xHDMI ve 1xDP var. Eğer siz sadece HDMI var diye iddia ediyorsanız muhtemelen kabloyu ekran kartına değil anakartın çıkışına takıyorsunuz. Bu durumda ekran kartı çalışmaz, işlemcinin kendi grafik işlemcisi çalışır. Yani yanlış yere takmış da olabilirsiniz. Anakartta da HDMI için 144Hz desteği olmayabilir. 144Hz ve freesync için DP kablosu öneriyoruz.

Monitörünüzün girişlerinden birisi HDMI 1.4 diğeri ise DP 1.1 olduğunu gördüm. Ben HDMI 1.4 sürümünün 144Hz destekliyor diye biliyordum. Eğer değilse Bu monitörü DP olmadan 144Hz hızında çalıştıramayacağınız anlamına gelir.
kasayı hazır aldığım için sadece bunu buldum NVIDIA GeForce GTX1650 4 GB

Yeni konular

Geri
Yukarı